Data dodania 06.09.2021 - 13:31

Prezydent RP Andrzej Duda, 27 lipca, nadał tytuł naukowy profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości dr hab. Magdalenie Grębosz - Krawczyk z Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ. Naukowczyni dołączyła do grupy najmłodszych profesorów na PŁ.

Prof. Magdalena Grębosz-Krawczyk jest absolwentką kierunku Gestion et technologie prowadzonego w ramach Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE). Ukończyła także studia na Uniwersytecie Jean Moulin w Lyonie. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w firmie France Télécom w Paryżu. W 2007 roku, po uzyskaniu stopnia doktora nauk ekonomicznych, podjęła pracę w Katedrze Integracji Europejskiej i Marketingu Międzynarodowego PŁ. Stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości uzyskała na Uniwersytecie Łódzkim w 2014 roku.

Profesor Grębosz swoje badania koncentruje na zagadnieniach: zarządzania marką i marketingu międzynarodowego, ze szczególnym naciskiem na zarządzanie marką w mediach społecznościowych oraz branding nostalgiczny. Prowadzi także działalność doradczą w zakresie strategii marketingowych. Jest autorką i współautorką 7 książek i ponad 100 artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych.

W ostatnich latach, z powodzeniem, kierowała projektami badawczymi finansowanymi m.in. przez Narodowe Centrum Nauki, Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (obecnie Ministerstwo Edukacji i Nauki), czy Ambasadę Republiki Francuskiej w Polsce. Jest promotorem w dwóch zakończonych oraz trzech otwartych przewodach doktorskich. Prof. Magdalena Grębosz-Krawczyk jest aktywnym członkiem polskich i międzynarodowych organizacji naukowych oraz pełni funkcję eksperta w NAWA.

Profesor Grębosz kładzie nacisk na umiędzynarodowienie działalności naukowo-dydaktycznej. Odbyła kilkanaście staży zagranicznych m.in. na Uniwersytecie w Nantes, w École de Management w Grenoble, czy w École Supérieure d'Ingénieurs en Électrotechnique et Électronique Paris. Od 2008 roku regularnie prowadzi zajęcia w charakterze visiting professor na uczelniach zagranicznych we Francji, Finlandii i na Słowacji. Była także stypendystką programu im. Bekkera.

Na Politechnice Łódzkiej prowadzi zajęcia z obszaru marketingu głównie w językach obcych (angielskim i francuskim) systematycznie wdrażając nowoczesne metody nauczania: Project Based Learning, Design Thinking, tutoring. Popularyzuje także wiedzę naukową wśród uczniów oraz w środowisku praktyków gospodarczych poprzez udział w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, czy łódzkich Tygodniach Mody. Za aktywną działalność dydaktyczną w 2018 roku została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Prywatnie prof. Magdalena Grębosz-Krawczyk jest wielbicielką podróży, kryminałów i gier planszowych.