Data dodania 03.10.2022 - 10:42

Do 11 października studenci II stopnia mogą aplikować o nowe stypendium ‘Bronowicki Family Scholarship’. Konkurs organizowany jest w ramach Własnego Funduszu Stypendialnego Politechniki Łódzkiej.

• O stypendium mogą ubiegać się studenci studiów II stopnia w PŁ, będący absolwentami studiów I stopnia ukończonych w Politechnice Łódzkiej, legitymujący się wyróżniającymi wynikami kształcenia i osiągnięciami naukowymi (publikacje, patenty, realizacja projektów badawczych).
  • Stypendia przyznawane są w trybie dwuetapowego konkursu, według zasad określonych w przyjętym regulaminie stypendium i obowiązującym Regulaminie Własnego Funduszu Stypendialnego Politechniki Łódzkiej. Nadzór nad organizacją konkursu sprawuje prorektor ds. nauki.

Pierwszy etap konkursu jest organizowany i przeprowadzany przez właściwych dziekanów na wydziałach Politechniki Łódzkiej. Wypełnione i podpisane wnioski o przyznanie stypendium wraz z załącznikami dokumentującymi wyniki w kształceniu i dorobek naukowy należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty do do dziekanatu macierzystego wydziału w terminie do godziny 14:00, 11 października 2022r.

W wyniku kwalifikacji I etapu wyłonionych zostaje 9 kandydatów do Stypendium, po jednym z każdego wydziału Politechniki Łódzkiej.

W drugim etapie konkursu Komisja ds. Własnego Funduszu Stypendialnego dokonuje oceny wyników i osiągnięć kandydatów wyłonionych w drodze I etapu i podejmuje decyzje o przyznaniu Stypendiów i ich wysokościach.

Regulamin stypendium fundowanego ‘Bronowicki Family Scholarship’ oraz wzór wniosku o przyznanie stypendium można znaleźć tutaj.