Data dodania 25.01.2023 - 10:06
Kategorie aktualności

Tradycyjnie w Politechnice Łódzkiej działa Sztab WOŚP, do którego zgłosiło się aż 460 wolontariuszy w różnym wieku. Jak zwykle kwestować będą także władze rektorskie - mówi Daniel Morawiak ze sztabu PŁ.

Image

Najwcześniej zbiórkę pieniędzy rozpoczęli uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego PŁ. W licytacjach zebrali rekordową kwotę 22 587 zł. W e-skarbonce zorganizowanej przez politechniczny sztab, znajdują się już ponad 44 tys. zł. Trwają też licytacje.

Image
Władze rektorskie PŁ gotowe do zbiórki pieniędzy na WOŚP
Władze rektorskie PŁ gotowe do zbiórki pieniędzy na 31. WOŚP

Na Allegro rozpoczęła się licytacja, na której można wygrać wspólne przygotowanie obiadu z rektorem PŁ. W ubiegłym roku za tą ofertę ofiarodawca zapłacił 6 100 zł. Gotowanie to jedna z wielu pasji prof. Krzysztofa Jóźwika, który hobbystycznie lubi kojarzyć smaki i delektować się przygotowanymi przez siebie potrawami. Do wygrania jest, podobnie jak w ubiegłym roku, wyjątkowa iluminacja na biurowcu TME. Będzie też można wylicytować suknię wieczorową Miss Word 2021 - Karoliny Bielawskiej, studentki Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ.

W najbliższy weekend w Manufakturze będziemy kwestować na zakup specjalistycznych urządzeń do analizy i wczesnego wykrywania sepsy, czyli  zespołu objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W galerii można będzie spotkać m.in. studentów Politechniki Łódzkiej z Iron Warriors Team z ich wyjątkowym pojazdem.

31. Finał WOŚP gramy pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą". W ubiegłym roku sztab WOŚP PŁ zebrał rekordową kwotę 310 tysięcy złotych na zakup sprzętu z serduszkiem.