Data dodania 09.05.2023 - 08:38

Trwa pasmo sukcesów sportowych studentów Politechniki Łódzkiej. Nasi karatecy po raz kolejny wygrali klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski zdobywając aż 10 medali.

Na zakończonych w Warszawie (6-7.05) AMP w karate w kategoriach kata oraz kumite rywalizowali studenci z 37 uczelni. Karatecy z Politechniki Łódzkiej pokazali swoją świetną formę, osiągając fantastyczny wynik - pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji uczelni technicznych.

Złote medale dla PŁ wywalczyli:

• Kinga Harast (IFE/OiZ) w kumite indywidualnym kobiet +68 kg – aktualna Mistrzyni Europy EUG 2022,
  • Michał Bankowski  (OiZ) w kumite indywidualnym mężczyzn +84,kg,
  • Bartosz Wojciechowski (BAiŚ) w kumite indywidualnym mężczyzn - 60 kg,
  • Krzysztof Szewczyk (BiNoŻ) w kumite indywidualnym mężczyzn -75 kg,
  • drużyna mężczyzn w kumite (Bartosz Wojciechowski, Krzysztof Szewczyk, Michał Bankowski, Jakub Dynda).

Brązowe medale wywalczyli:

• Julia Komorowska (FTIMS) w kumite indywidualnym kobiet -50 kg,
  • Jakub Dynda (OiZ) w kumite indywidualnym mężczyzn +84 kg,
  • Michał Janczewski (BAiŚ) w kumite indywidualnym mężczyzn - 67 kg,
  • drużyna kumite kobiet (Lidia Pawlicka, Julia Komorowska, Kinga Harast),
  • drużyna kumite mężczyzn (Jarosław Kozioł (WTIMS), Michał Janczewski i Kacper Broś (WIPOŚ).

5. miejsce zdobyła drużyna kata mężczyzn, a 7. miejsca przypadły: Lidii Pawlickiej (WCh) w kumite indywidualnym kobiet -61 kg oraz Kacprowi Brosiowi w kumite indywidualnym mężczyzn -75 kg.

- Serdecznie dziękuję trenerom sekcji: Januszowi Harastowi i Kindze Harast za prace włożone w przygotowania do zawodów, a całej ekipie gratuluję wspaniałych startów i fantastycznych sukcesów, które przyniosły naszej uczelni 10 medali -  powiedziała dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu PŁ.