Data dodania 23.06.2021 - 09:37

Finał 12. i 13. ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych odbył się 24-25 czerwca 2021 r. Studio konkursowe zlokalizowano w przestrzeniach Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej, a konkurs był przeprowadzony za pośrednictwem platformy Discord oraz transmisji na Facebook i YouTube.

Studenci z całej Polski zaprezentowali swoje autorskie prototypy gier komputerowych, doświadczeń VR oraz prace artystyczne podczas organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej podwójnego finału Ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych.

Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono  42 projekty gier i doświadczeń VR oraz 58 prac w kategoriach artystycznych. W edycji hybrydowej wzięło udział 237 uczestników konkursu oraz liczące ponad 60 osób jury.

Finał składał się z czterech głównych kategorii: Game Development, Game Design, Virtual Environment, Mobile Games oraz Game Graphisc Contest z dedykowanymi wewnętrznymi kategoriami.

W Game Graphics Contest 2021 zwycięzcami zostali:

• w kategorii Asset Design (temat Niciowiec): Adrian Głodkowski,
  • w kategorii Environment Design (temat Hala Maszyn): Martyna Miłowska,
  • w kategorii Character Design (temat Główny Mechanik): Paulina Kamińska.

W kategorii Virtual Environment 2020/2021 zwycięzcą został zespół Torment NG++ z grą Fairy Garden,

W kategorii Mobile Game 2020 zwycięzcą został zespół Angry Noises Studio z grą Train Connector,

W kategorii Mobile Games 2021 zwycięzcą został zespół SteelFox z grą Tilt,

W kategorii Game Design 2020 zwycięzcą został zespół Drunken Dwarves z grą Dwarven Duty,

W kategorii Design 2021 zwycięzcą został zespół DVD Unicorns z grą Evergreen - A Tale of the Wartorn Lands,

W kategorii Development 2020 zwycięzcą został zespół High Five Team z grą Unholy Survivor: Reckoning,

W kategorii Development 2021 zwycięzcą został zespół Game Creation Club z grą Misha.

Sponsorem Platynowym konkursu został CD Projekt Red, sponsorami technologicznymi 11bit studios oraz HTC VIVE, sponsorami złotymi Movie Games, SUPERHOT i Render Cube Games a brązowymi Afterburn, Robot Gentlleman, Vivid Games, Teyon. Partnerami zostały firmy AMD, Wacom, Google for Startup i GameCamp oraz szerokie grono instytucji wspierających rozwój przemysłów kreatywnych.

Patronatu honorowego udzielił Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi, jak i JM Rektor Politechniki Łódzkiej oraz JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Więcej o laureatach można przeczytać na stronie internetowej "Życia Uczelni".