Data dodania 17.05.2022 - 15:20

Rektor i Senat Politechniki Łódzkiej zapraszają na uroczystość obchodów 77. rocznicy powstania uczelni, która odbędzie się 24 maja (wtorek) w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka w budynku Alchemium - magia chemii jutra (ul. Żeromskiego 114).

Rocznicowa uroczystość będzie okazją do wysłuchania przemówienia rektora PŁ, prof. Krzysztofa Jóźwika, dotyczącego osiągnięć naukowców i studentów za ostatni rok akademicki oraz perspektyw, i planów rozwoju uczelni na najbliższy czas.

Podczas spotkania zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia studentom oraz absolwentom za wybitne osiągnięcia oraz prace dyplomowe. Pamiątkowe statuetki i dyplomy otrzymają laureaci niedawno rozstrzygniętych konkursów o nagrody JM Rektora PŁ: za najlepsze cytowanie, za najlepszą publikację naukową, dla najlepiej publikującego doktoranta/doktorantki, dla najmłodszych autorów publikacji naukowej oraz za najbardziej wartościowe wdrożenie.

Na zakończenie spotkania połączymy się z panem Mariusem Martinezem, przewodniczącym The European Consortium of Innovative Universities (ECIU), organizacji do której w tym roku przyłączyła się Politechnika Łódzka, jako jedyna uczelnia w Polsce. Wystąpienie będzie zatytułowane ECIU Univeristy: Building Together the future of Higher Education in Europe.

Uroczystość uświetni występ Akademickiego Chóru PŁ, pod dyrekcją Mariusza Lewego. Politechniczny chór obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia.