Data dodania 26.01.2022 - 10:40

Sztab Politechniki Łódzkiej liczy w tym roku 325 wolontariuszy, wśród których znajdują się władze rektorskie uczelni. W najbliższy weekend w Manufakturze wszyscy będą kwestować na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Podobnie jak w poprzednich latach w zbiórkę pieniędzy na WOŚP zaangażowali się uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego PŁ, prowadzą już piątą edycję szkolnych licytacji.

W sobotę i niedzielę w Galerii Handlowej Manufaktura można będzie zobaczyć ekologiczne pojazdy zbudowane przez studentów PŁ. Swoje trzy bolidy zaprezentują zespoły Lodz Solar Team i Iron Worriors. Studenci z Koła Naukowego Nano z Wydziału Chemicznego będą prezentować pokazy chemiczne dla dzieci. Swoje stoisko promocyjne przygotowują także organizatorzy Europejskich Igrzysk Akademickich - EUG 2022, którzy w lipcu zapraszają na największą w kraju sportową imprezę akademicką. PŁ jest współorganizatorem wydarzenia.

Na Allegro rozpoczęła się licytacja, na której można wygrać wspólne przygotowanie obiadu z rektorem PŁ. Gotowanie to jedna z wielu pasji prof. Krzysztofa Jóźwika, który hobbystycznie lubi kojarzyć smaki i delektować się przygotowanymi przez siebie potrawami.

prof. Krzysztof Jóźwik gotuje w zabytkowej kuchni rektoratu PŁ

- Uwielbiam tworzyć nowe smaki, odtwarzać potrawy, które miałem okazję poznać podczas licznych zagranicznych podróży. Mam kilka popisowych dań – zapewnia rektor PŁ i dodaje: –  Zjedzmy coś razem, ponieważ wierzę, że nic tak nie łączy, jak wspólne biesiadowanie, a co dopiero gotowanie obiadu!

Spotkanie i gotowanie odbędzie się w zabytkowej kuchni w Rektoracie PŁ. Będzie to możliwe, gdy sytuacja epidemiczna w kraju ulegnie poprawie, a wszystkie działania odbędą się w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa. Wówczas też zostanie ustalone oryginalne menu. Zwycięzca licytacji dodatkowo otrzyma pamiątkowy fartuch. Link do licytacji na Allegro.

30. Finał WOŚP gramy pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. W ubiegłym roku sztab WOŚP PŁ zebrał blisko 300 tysięcy złotych na sprzęt z serduszkiem.