Data dodania 14.04.2023 - 10:23

Poznaliśmy wyniki 3. edycji  programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Wśród 174 nagrodzonych zespołów, znalazło się siedem kół naukowych z Politechniki Łódzkiej.

• Maksymalną kwotę 70 tys. zł otrzymało koło SKN UbiCOMP na projekt  "Użycie gestów do sterowania robotami mobilnymi w środowisku miejskim w warunkach ograniczonej widoczności".
  • SKN „Momencik” uzyskało ponad 66 tys. zł na projekt "Inspirowane bioniką sufity rastrowe - projektowanie, analiza numeryczna i eksperymentalna z uwzględnieniem własności dynamicznych oraz cyrkulacji powietrza".
  • Prawie 65 tys.  zł otrzymało SKN Miłośników Motoryzacji na "Modernizację systemu elektrycznego bolidu Eco Arrow 3.1 startującego w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon".
  • SKN Robotyków uzyskało 60 tys. zł na "Innowacyjny system neutralizacji wrogich dronów".
  • SKN NANO za prawie 58 tys. zł zrealizuje projekt "Automatyzacja oraz modyfikacja procesu syntezy przyjaznych dla środowiska hydrożeli przeznaczonych do wychwytywania metali ciężkich z wody".
  • SKN Energetyków otrzymało  55 tys. zł na projekt "GUST - Generative Urban Small Turbine".
  • Prawie 50 tys. zł MEiN przyznało dla SKN Biotechnologów „FERMENT” na "Analizę metagenomiczna endofitów bakteryjnych występujących w pokrzywie zwyczajnej (Urtica dioica L.)".

Program ma na celu pomoc kołom naukowym działającym na uczelniach w realizacji innowacyjnych projektów. Służy także podniesieniu jakości działalności tych kół oraz usprawnieniu mechanizmu transferu nowych technologii do sfery gospodarczej.