Data dodania 16.11.2022 - 10:31

Wczoraj (15.11) zostały ogłoszone wyniki głosowania Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022/2023. Zgłoszony przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej projekt „Zielony kampus – ogród na Skorupki” otrzymał 886 głosów, co zapewniło mu pierwsze miejsce na osiedlu Stare Polesie i realizację w 2023 roku.

Ulica ks. Skorupki obok Archikatedry Łódzkiej została wyremontowana kilka lat temu. Jednak na odcinku pomiędzy ulicami Wólczańską i  Stefanowskiego nadal wymaga przebudowy. Teraz to się zmieni.

Adam Owczarek z dyplomem
Adam Owczarek ze zwycięskim dyplomem w 10. edycji ŁBO

Remont na ul. Skorupki stanowi kontynuację poprzednich zwycięskich projektów zgłoszonych przez nas do ŁBO. Dzięki nim ul. Stefanowskiego, stanowiąca łącznik pomiędzy kampusami A i B, została wyremontowana, a na odcinku rozpoczynającym się od ul. Radwańskiej przybrała formułę woonerfu. Tegoroczny projekt wymagał dużego zaangażowania, szczególnie w zakresie ustaleń z Zarządem Dróg i Transportu UMŁ. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się doprowadzić do poddania wniosku głosowaniu w ramach działań osiedlowych i uzyskać wystarczającą liczbę głosów do jego realizacji

– powiedział Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni PŁ oraz I lider projektu.

Budżet obywatelski
Wizualizacja projektu „Zielony kampus – ogród na Skorupki”

Dzięki zaangażowaniu społeczności akademickiej PŁ oraz środkom z Budżetu Obywatelskiego, powstanie zielona aleja z dodatkowym, nowym oświetleniem.

Jako studenci z koła CIRKULA, które przygotowało projekt, jest nam niezmiernie miło, że społeczność Politechniki kolejny raz pomogła nam w wygranej. Cieszymy się, że możemy przyczyniać się do pozytywnych zmian w najbliższej okolicy uczelni z pożytkiem dla jej studentów, pracowników oraz okolicznych mieszkańców. Z niecierpliwością czekamy na szybkie zazielenienie ulicy Skorupki i kolejne, wspólne projekty w przyszłości

– dodał Wojciech Dolecki, przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej „Cirkula”, student na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ, jednocześnie II lider projektu.

Prace remontowe na ul. Skorupki powinny się rozpocząć w drugiej połowie przyszłego roku i zakończyć w grudniu 2023 roku.