Data dodania 05.09.2023 - 09:32

112 uczniów klas pierwszych rozpoczęło naukę w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej. W auli im. prof. Andrzeja Sołtana (4.09) pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie w obecności władz uczelni: rektora PŁ - prof. Krzysztofa Jóźwika i prorektorów: prof. Łukasza Albrechta i dr hab. inż. Andrzeja Romanowskiego, prof. PŁ.

Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóżwik podczas inauguracji PLO PŁ, fot. Jacek Szabela
JM Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik podczas inauguracji PLO PŁ, fot. Jacek Szabela

Prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ powitał uczniów i ich rodziców w murach uczelni mówiąc:

Rozpoczynacie dzisiaj bardzo ważny etap swojej edukacji, swoisty rodzaj inwestycji w siebie. Macie do dyspozycji najlepszych nauczycieli w regionie, wybraliście najlepsze liceum, czego Wam gratuluję, ale jeżeli Wy nie będziecie chcieli tego wykorzystać, to nikt Wam „nie wywierci dziurki w głowie i wiedzy nie naleje”. Drodzy Rodzice, gratuluję Wam Waszych wspaniałych dzieci i proszę, abyście pamiętali, że dla Nich jest to czas budowania swojej tożsamości, pomóżcie Im, ale będąc tutorami, ale nie kontrolerami. Wszystkim życzę zdrowego i dobrego roku szkolnego, dla nowych uczniów – szybkiego znalezienia swojego miejsca, dla tych ze starszych klas – kontynuacji wspaniałej drogi, a maturzystom – super wyników i sukcesów w dalszej drodze, a dla grona pedagogicznego – satysfakcji.

Nowi uczniowie rozpoczną naukę w czterech klasach o profilach:

• matematyczno-fizycznym,
  • matematyczno-fizyczno-informatycznym,
  • matematyczno-chemicznym z rozszerzonym jęz. angielskim,
  • matematyczno-chemiczno-biologicznym.
Pani Izabella Kapłon, dyrektor PLO PŁ, fot. Jacek Szabela

Pani Izabella Kapłon dyrektor politechnicznego liceum powiedziała do uczniów:

Nasze liceum stwarza wiele możliwości, ale to od Was drodzy uczniowie zależy czy z nich skorzystacie. Szkoła jest tak elitarna - jak elitarni jesteście Wy.  Wiem, że zastanawiacie się co nowego czeka was w szkole którą wybraliście, czy odnajdziecie swoje miejsce w nowej społeczności. Początek roku szkolnego to przede wszystkim wielka szansa i wyzwanie. To najlepszy moment na podjęcie nowych zadań , realizacji swoich marzeń, pasji i zainteresowań, to czas zawiązywania nowych szkolnych przyjaźni, które mam nadzieję przetrwają lata.

PLO PŁ jest najlepszym liceum w województwie łódzkim w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023 Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, zajmuje 14. pozycję w zestawieniu najlepszych liceów w Polsce. Politechniczne Liceum znajduje się na 13. miejscu w Rankingu Szkół Olimpijskich oraz 16. w Rankingu Maturalnym.