Data dodania 13.06.2024 - 11:10

Drużyna Raptors stanęła pięciokrotnie na podium w turnieju Droniada Challenge, który rozgrywany był na Polach Marsowych w Parku Śląskim.

Droniada  to pełen wyzwań multidyscyplinarny konkurs technologiczny łączący informatykę, mechatronikę i robotykę z lotnictwem. Startujące drużyny pokazują jak można wykorzystać dronów w różnych dziedzinach życia, np. w ochronie środowiska, energetyce, sytuacjach kryzysowych czy organizacji transportu.

Drużyna Raptors działająca na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki w konkurencji "sztafeta" zajęła 1. miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła w konkurencjach "kopalnie marsjańskie" oraz "inspekcja". Pierwsze miejsce w konkurencji "Fly to rescue" zajął Damian Szewczyk, a Jakub Przybysz był 3.

więcej w artykule w Życiu Uczelni