Data dodania 13.06.2023 - 07:39

Do 10 lipca trwa rekrutacja na studia I stopnia w Politechnice Łódzkiej. Na kandydatów czeka 4 119 miejsc na 53 kierunkach. 21 lipca kandydaci poznają listy przyjętych, a ostateczne wyniki tej tury rekrutacji zostaną ogłoszone 26 lipca.

Uczelnia tworzy swoją ofertę kształcenia, odpowiadając na bieżące potrzeby rynku pracy i otwierając nowe kierunki. W tym roku na I stopniu są to:

Warto podreślić, że kształcenie w języku angielskim i francuskim jest bezpłatne dla studentów z polskim obywatelstwem lub legitymujących się Kartą Polaka.

Od tegorocznej rekrutacji PŁ wprowadziła zmianę korzystną dla absolwentów techników. Wynik z egzaminu zawodowego jest traktowany jak przedmiot dodatkowy.

Ważne daty:

Elektroniczna rejestracja na kierunki: architektura, wzornictwo i inżynieria wzornictwa przemysłowego zakończy się 29 czerwca. Na pozostałe kierunki 10 lipca. Dokumenty kandydatów będą przyjmowane po ogłoszeniu kwalifikacji, czyli od 18 lipca. Sprawdziany uzdolnień plastycznych odbędą się 3 i 4 lipca, odpowiednio na kierunki: architektura, oraz na kierunki wzornictwo i inżynieria wzornictwa przemysłowego. 21 lipca kandydaci poznają listy przyjętych, a ostateczne wyniki tej tury rekrutacji zostaną ogłoszone 26 lipca.

Wszystkie informacje na temat przebiegu rekrutacji znajdują się na stronie internetowej oraz specjalnym profilu na FB.

Rekrutacja na studia II stopnia odbędzie w terminie 1-14 września. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej.