Data dodania 18.01.2023 - 08:59
Kategorie aktualności

Natalia Jabrzyk studentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ zdobyła srebrny medal w łyżwiarstwie szybkim na 1500 m na Zimowej Uniwersjadzie odbywającej się w Lake Placid.

Image

Tor o długości 1500 m nasza panczenistka pokonała w czasie 2.06,19. Dwa dni wcześniej, w niedzielę, w rywalizacji na 1000 m zdobyła 5. miejsce wśród kobiet z wynikiem 1.22,12, tracąc raptem 1,66 s do zwyciężczyni. W środę (18.01) Natalia weźmie udział w biegu drużynowym. Możliwe, że wystartuje też w piątek w biegu masowym.

W zeszłym roku Natalia Jabrzyk startowała na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim, również w Lake Placid. Dwukrotnie zajęła 4. miejsce - na 1000 m, przegrywając medal o 0,01s oraz w starcie masowym, ze stratą 0,08 s do brązu. Ponadto zajęła 5. miejsca na 1500 m i 3000 m. Szczęście dopisało jednak raz, gdy zdobyła złoty medal w biegu drużynowym wraz z Mają Płończyk oraz Igą Wojtasik.

W Uniwersjadzie w Lake Placid bierze udział około 1500 sportowców z ponad 50 krajów.

Reprezentantka Polski i Politechniki Łódzkiej - Natalia Jabrzyk studiuje planowanie przestrzenne na studiach pierwszego stopnia, jest na trzecim roku.

Image
Natalia Jabrzyk ze srebrym medalem
Natalia Jabrzyk z medalem srebrnym zimowej Uniwersjady w Lake Placid,  fot. Paweł Skraba