Data dodania 31.05.2022 - 08:16
Kategorie aktualności

Gra "Bzzz! - Together in Power" zwyciężyła w kategorii Best Gameplay konkursu Indie Showcase na międzynarodowej konferencji Game Access Conference odbywającej się  pod koniec maja (27-28.05) w Brnie (Czechy). Zespół DVD Unicorns - studenci informatyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ - rywalizował z projektami gier stworzonych w dużej mierze przez małe i średnie firmy z branży gier wideo.

Image

Projekt młodych twórców gier z Politechniki Łódzkiej budził zainteresowanie jurorów i odwiedzających jakością wykonania oraz doskonałą prezentacją. Jednak kluczowa na drodze do zwycięstwa, była świetna zabawa podczas gry w "Bzzz! - Together in Power". Niejednokrotnie osoby grające wracały do stoiska studentów ze swoimi znajomymi, by zagrać ponownie.

- Branża gier wideo jest o tyle ciekawa, że często liczy się dobry pomysł, a nie koniecznie większy budżet. Dzięki temu nawet projekty studenckie, takie jak nasz, mają szanse rywalizować z komercyjnymi grami - mówi Filip Izydorczyk, grafik 3D w zespole DVD Unicorns. - W naszym teamie każdy wnosi trochę inne kompetencje. Dzięki połączeniu różnych umiejętności, doświadczeń i pomysłów mogliśmy stworzyć grę, przy której bawili się świetnie nawet najmłodsi gracze - dodaje Mateusz Majchrzak odpowiedzialny za projektowanie poziomów. - Uczelnia to nie tylko miejsce do nauki, ale również poznania kreatywnych osób i wspólnej realizacji projektów, które mogą być początkiem kariery zawodowej - podsumowuje.

To już kolejna nagroda dla zespołu DVD Unicorns. Ich poprzednie projekty wygrywały m.in. na ogólnopolskim konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. - Mogłoby się wydawać, że jednorożce nie istnieją, jednak zespół DVD Unicorns udowadnia, że nie tylko istnieją ale także wygrywają międzynarodowe konkursy - dodaje dr inż. Jarosław Andrzejczak, adiunkt w Instytucie Informatyki PŁ.

O sukcesie studentów PŁ można przeczytać w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.