Data dodania 19.09.2022 - 14:33

Zawody iLumen European Solar Challenge w Belgii na torze Circuit Zolder okazały się kolejny raz szczęśliwe dla studentów Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej. Podczas rywalizacji ich samochód Eagle Two okrążył tor 140 razy na jednym ładowaniu, uzyskując drugą notę punktową za przejechany dystans.

- Po zsumowaniu punktacji z testów przed wyścigiem, jak i z samego wyścigu, okazało się, że Lodz Solar Team nie ma sobie równych w klasyfikacji generalnej. Tym samym zdobyliśmy tytuł Mistrzów Europy! - mówi z dumą szczęśliwa Weronika Grzesiak z Działu Marketingu zespołu PŁ.

W tegorocznej edycji mistrzostw Europy samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczną, zakończonej w miniony weekend (17-18.09), rywalizowało 18 drużyn podzielonych na dwie kategorie: Cruiser oraz Challenger. Zespół studentów Politechniki Łódzkiej Lodz Solar Team reprezentował uczelnię oraz Polskę w kategorii Cruiser.

To już kolejny sukces studentów z Politechniki Łódzkiej w zawodach iLumen European Solar Challenge. Lodz Solar Team zdominował zawody w Belgii w ostatnich latach, triumfując w 2018 roku oraz zajmując drugie miejsce w 2021 roku. Mistrzostwa Europy samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczną odbywają się na zasadach legendarnego już wyścigu Le Mans i trwają 24 godziny.

Zespół Lodz Solar Team jest częścią Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji, działającego przy Instytucie Maszyn Przepływowych PŁ na Wydziale Mechanicznym.