Data dodania 07.03.2022 - 10:23

Natalia Jabrzyk studentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska (BAIŚ) PŁ zdobyła złoty medal w biegu drużynowym kobiet na Akademickich Mistrzostwach Świata w Lake Placid (USA).

- Akademickie Mistrzostwa Świata odbywające się w historycznym Lake Placid są dla mnie nowym doświadczeniem. Już przed wylotem do USA postawiłam sobie cel, aby wrócić z medalem. Tor na otwartym powietrzu zawsze kryje za sobą wiele niespodzianek, jednak mam nadzieję, że te zawody zostaną odebrane jako miły akcent na zakończenie sezonu - mówi szczęśliwa Natalia, która podczas pobytu w Lake Placid obchodziła 21. urodziny (3.03).

Panie uzyskały złoty medal w składzie: Natalia Jabrzyk (PŁ), Iga Wojtasik i Maja Płończyk, obie z AWF Katowice. Nasza studentka była także bardzo blisko indywidualnego medalu w Lake Placid. Panczenistka z PŁ, na ostatnim punktowanym okrążeniu finiszowała jako czwarta i na tym miejscu (z 13 punktami) zakończyła rywalizację.

Natalia Jabrzyk studiuje planowanie przestrzenne na Politechnice Łódzkiej, jest na drugim roku na studiach pierwszego stopnia na Wydziale BAIŚ. Dzięki AZS udało się uzyskać, specjalnie dla PŁ, wypowiedź Natalii z Lake Placid, dotyczący wyboru studiów inżynierskich na PŁ?

- Rozważając temat studiowania od początku wiedziałam, że jakikolwiek AWF będzie dla mnie ostatecznością.  Uważałam, że stać mnie na coś więcej, ponieważ nigdy nie miałam problemów z nauką. Trenuję już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Postanowiłam znaleźć kierunek na Politechnice z myślą zabezpieczenia się na przyszłość, bo jak wiadomo przygoda ze sportem nie trwa w nieskończoność.

Samą Politechnikę Łódzką znałam będąc jeszcze w liceum, ponieważ często brałam udział w różnych wydarzeniach i projektach odbywających się na uczelni. Bliskość położenia PŁ od mojego miasta rodzinnego, na którą musiałam zwrócić uwagę przy ciągłych wyjazdach na zgrupowania, oraz odpowiedni kierunek pokrywający się z moimi poza sportowymi zainteresowaniami, spowodował podjęcie decyzji. Łączenie nauki ze sportem w obecnych czasach jest dużo łatwiejsze. Indywidualny tok zajęć oraz kształcenie zdalnie bardzo pomagają mi w zaliczaniu kolejnych semestrów.

Natalia Jabrzyk na co dzień trenuje w KS Pilica Tomaszów Mazowiecki, pod okiem trenera Wiesława Kmiecika.