Data dodania 21.09.2022 - 09:26
Kategorie aktualności

78. inauguracja roku akademickiego w Politechnice Łódzkiej odbędzie się 5 października (środa) w auli im. prof. T. Paryjczaka w budynku Alchemium (ul. Żeromskiego 114).

Image

Tradycyjnie uroczystość rozpocznie przemówienie rektora PŁ, prof. Krzysztofa Jóźwika, będące podsumowaniem ostatniego roku działalności uczelni. W trakcie wydarzenia najlepsi studenci otrzymają wyróżnienia i nagrody za wyniki w nauce.

Nagrody otrzymają także laureaci konkursu Łódzkiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Rady Uczelnianej FSNT NOT w PŁ na najlepszą pracę magisterską w Politechnice Łódzkiej. Stowarzyszenie Techników i Cukrowników kontynuując promocję prac dyplomowych wykonywanych na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności wręczy nagrody za prace, które wniosły istotny wkład w zakres analityki, techniki i technologii cukrownictwa.

Ważnymi punktami programu każdej inauguracji są immatrykulacja nowo przyjętych studentów i doktorantów oraz wykład inauguracyjny, który w tym roku wygłosi najmłodsza na PŁ profesor Anna Fabijańska z Instytutu Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ zatytułowany "Wizja komputerowa i sztuczna inteligencja, czyli jak komputery widzą i rozumieją świat".

Zapraszamy do udziału w uroczystości, a także do oglądania bezpośredniej transmisji w Internecie. Początek o godz. 11.00.