Data dodania 23.06.2023 - 11:28

Sukcesem zakończył się udział reprezentacji studentów Politechniki Łódzkiej w siatkówce plażowej. W finale Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie zdobyli tytuł wicemistrza Polski i jednocześnie zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej par.

Nasi studenci: Maciej Kaszewiak z Wydziału Organizacji i Zarządzania i Miłosz Kruk z Wydziału Chemicznego w AMP zdobyli również pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych i trzecie w drużynowej klasyfikacji w tej samej kategorii.

- Serdecznie gratuluję zawodnikom i trenerowi - Piotrowi Piotrowskiemu tak wspaniałego sukcesu, który spektakularnie kończy udział wszystkich reprezentacji Politechniki Łódzkiej w tegorocznych AMP-ach. Wynik ten cieszy nas, tym bardziej, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a nasz team uległ w finale 3-krotnemu Mistrzowi Polski z Uniwersytetu Warszawskiego. Dziękuję za profesjonalne przygotowanie i podejście do zawodów oraz wspaniałą walkę z przeciwnikami -mówi dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu PŁ.

Zawody odbyły się na warszawskim obiekcie Monta Beach Volley Club w dniach 18-21 czerwca. Wzięły w nim udział najlepsze 32 pary męskie i kobiece z całej Polski.

Studenci PŁ Maciej Kaszewiak i Miłosz Kruk wicemistrzami AMP w siatkówce plażowej, fot. PIotr Piotrowski
Wicemistrzowie AMP w siatkówce plażowej, studenci PŁ Maciej Kaszewiak i Miłosz Kruk, fot. Piotr Piotrowski