Data dodania 12.06.2024 - 11:54

Politechnika Łódzka uruchomiła stronę www.rekrutacja.p.lodz.pl w nowej odsłonie. Odświeżona wersja witryny została zaprojektowana tak, aby spełnić oczekiwania przyszłych studentów oraz ułatwić im dostęp do kluczowych informacji związanych z procesem rekrutacji.

Intuicyjny interfejs i nowoczesny design

Nowa strona rekrutacji ma przyjazny dla kandydatów na studia layout, który jest jednocześnie estetyczny i funkcjonalny. Responsywność strony zapewnia wygodny dostęp zarówno z komputerów stacjonarnych i laptopów, jak i z tabletów czy smarfonów.

Łatwy dostęp do kluczowych informacji

Dzięki intuicyjnemu rozmieszczeniu treści na stronie, użytkownicy mogą szybko odnaleźć potrzebne informacje. Wyeksponowane zostały treści dotyczące procesu rekrutacji: terminy, zasady przyjęć, dokumenty, limity, itp. Kandydaci na studia mogą także lepiej poznać naszą uczelnię i przekonać się, dlaczego warto na niej studiować. Sylwetki studentów, historie zawodowe absolwentów, filmy, a także informacje o konkursach, zajęciach na PŁ dla uczniów i dniu otwartym – to wszystko sprawia, że strona jest skarbnicą wiedzy nie tylko dla kandydatów na studia, ale także szkół zainteresowanych współpracą.

Nowe kryteria wyszukiwania kierunków

Wyszukiwarka na nowej stronie rekrutacji skrojona jest pod potrzeby maturzystów. Użytkownicy mogą filtrować listę kierunków pod względem przedmiotów, jakie zdają na maturze. Mogą również wybrać kierunki z interesującej ich kategorii tematycznej, często dostosowanej do profili klas, funkcjonujących w szkołach średnich. Do wyboru są kierunki:

Użytkownicy mogą także wyszukiwać kierunki po jednostce prowadzącej, trybie studiów, języku oraz terminach rekrutacji. Programy studiów, które wzbudzą zainteresowanie kandydata, mogą zostać oznaczone jako ulubione, a użytkownik w każdej chwili znajdzie je w swoim „koszyku”. Warto podkreślić, że strony opisów kierunków zyskały nowy kształt i treść. Przystępne informacje, taby z kompetencjami, loga firm współpracujących, opinie absolwentów – kandydaci otrzymali pełen zestaw informacji, które pomogą im podjąć właściwą decyzję.

Kalkulator punktów

Kandydaci będą mogli skorzystać z modułów nieobecnych na starej stronie rekrutacji. Mogą policzyć swój wskaźnik rekrutacyjny, wpisując przewidywane wyniki z matury. Narzędzie dynamicznie pokaże liczbę punktów na wszystkich kierunkach studiów.

Progi punktowe

Na nowej stronie rekrutacji Politechnika Łódzka udostępnia także wyniki punktowe, uzyskane przez ostatnią osobę, która została przyjęta na studia w zeszłorocznej rekrutacji. Choć progi punktowe nie są stałe i należy je traktować bardzo orientacyjnie, są poszukiwane przez kandydatów na studia.

Rekrutacja krok po kroku

Nowa strona rekrutacji w przejrzysty i przystępny sposób prezentuje zasady przyjęć na naszą uczelnię. Na każdej podstronie dotyczącej terminów, zasad przyjęć czy limitów miejsc pojawia się panel FAQ. Sekcja często zadawanych pytań, która jest regularnie aktualizowana i zawiera odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości kandydatów. Wkrótce kandydaci będą mogli korzystać również z czata na stronie rekrutacji.

Wybrane dla Ciebie

Przy pierwszym kontakcie z nową stroną użytkownik może wybrać interesujące go kategorie tematyczne kierunków studiów. Po przejściu na stronę główną otrzyma zestaw losowo wybranych kierunków z zaznaczonych kategorii, co może być cenną podpowiedzią dla osób niezdecydowanych i słabo zorientowanych w ofercie edukacyjnej PŁ.

Newsletter

Kandydaci, którzy będą chcieli otrzymywać bieżące informacje na temat rekrutacji na PŁ, mogą zapisać się na newsletter. W atrakcyjnej formie otrzymają przypomnienie o terminach rekrutacji, listę dokumentów do złożenia, wywiady z absolwentami, a także pakiet przydatnych informacji.

Opinie użytkowników

Nowa strona rekrutacji powstawała razem z maturzystami, którzy wyrażali swoje spostrzeżenia i pomysły w ankietach. Badanie przeprowadzono wśród 169 uczniów z 5 szkół: Publicznego Liceum Ogólnokształcącego PŁ, XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, XXV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych.

W oparciu o opinie młodzieży sukcesywnie będą wprowadzane kolejne rozwiązania, udoskonalenia i dodawane nowe funkcjonalności

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, nowym funkcjonalnościom oraz estetycznemu designowi, strona www.rekrutacja.p.lodz.pl stanowi teraz jeszcze lepsze narzędzie do zdobywania wiedzy na temat oferty edukacyjnej uczelni oraz procesu rekrutacyjnego.

Zapraszamy do podzielenia się opinią o nowej stronie rekrutacji poprzez wypełnienie ankiety.