Na studia pierwszego stopnia uczelnia planuje przyjąć 3914 osób, pozostałe 1476 miejsc to oferta dla kandydatów na magistrów PŁ. Na studiach stacjonarnych, na chętnych czeka 3614 miejsc na studiach inżynierskich i licencjackich. Dla osób, które chcą podjąć naukę w na studiach niestacjonarnych uczelnia ma 300 miejsc na studiach I stopnia i 500 miejsc na studiach II stopnia.
W zależności od stopnia i trybu kształcenia, na studiach pierwszego stopnia, przygotowano bardzo bogatą ofertę. Kandydaci mogą wybierać spośród 59 kierunków na studiach stacjonarnych i 7 na studiach niestacjonarnych. Na poziomie studiów drugiego stopnia oferujemy 26 kierunków na studiach stacjonarnych i 9 na niestacjonarnych. Kształcenie na PŁ odbywa się w języku polskim, a także w języku angielskim i francuskim
Po raz pierwszy będzie można studiować na PŁ cztery nowe kierunki: dwa w języku angielskim: Mathematical Methods in Data Analysis (7-semestralne inżynierskie studia stacjonarne na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej FTIMS) oraz Future Mobility (4-semestralne studia magisterskie stacjonarne na Wydziale Mechanicznym), a także dwa po polsku: aktuariat i analiza finansowa (6 semestralne licencjackie studia na Wydziale FTIMS) oraz inżynieria ochrony środowiska (studia magisterskie 3-semestralne w trybie stacjonarnym i 4-semestralne studia niestacjonarne na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska).
Sprawdziany uzdolnień praktycznych na na kierunki: inżynieria wzornictwa przemysłowego i wzornictwo oraz na kierunku architektura odbędą się 14 i 15 lipca. Wyniki pierwszego etapu rekrutacji poznamy 22 lipca.
Rekrutacja na studia drugiego stopnia również rozpoczęła się 15 czerwca. Dokumenty będą przyjmowane do 15 września. Na 19 i 20 września zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 września.
Szczegółowe informacje na stronie rekrutacji.