Data dodania 09.05.2022 - 10:42

Pierwsza tura rekrutacji na studia w Politechnice Łódzkiej na rok akademickim 2022/2023 kończy się we wtorek, 12 lipca. Uczelnia przygotowała 5390 miejsc, na studiach pierwszego i drugiego stopnia, a dodatkowe 760 zarezerwowała dla cudzoziemców.

Na studia pierwszego stopnia uczelnia planuje przyjąć 3914 osób, pozostałe 1476 miejsc to oferta dla kandydatów na magistrów PŁ. Na studiach stacjonarnych, na chętnych czeka 3614 miejsc na studiach inżynierskich i licencjackich. Dla osób, które chcą podjąć naukę w na studiach niestacjonarnych uczelnia ma 300 miejsc na studiach I stopnia i 500 miejsc na studiach II stopnia.

W zależności od stopnia i trybu kształcenia, na studiach pierwszego stopnia, przygotowano bardzo bogatą ofertę. Kandydaci mogą wybierać spośród 59 kierunków na studiach stacjonarnych i 7 na studiach niestacjonarnych. Na poziomie studiów drugiego stopnia oferujemy 26 kierunków na studiach stacjonarnych i 9 na niestacjonarnych. Kształcenie na PŁ odbywa się w języku polskim, a także w języku angielskim i francuskim

Po raz pierwszy będzie można studiować na PŁ cztery nowe kierunki: dwa w języku angielskim: Mathematical Methods in Data Analysis (7-semestralne inżynierskie studia stacjonarne na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej FTIMS) oraz Future Mobility (4-semestralne studia magisterskie stacjonarne na Wydziale Mechanicznym), a także dwa po polsku: aktuariat i analiza finansowa  (6 semestralne licencjackie studia na Wydziale FTIMS) oraz inżynieria ochrony środowiska (studia magisterskie  3-semestralne w trybie stacjonarnym i 4-semestralne studia niestacjonarne na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska).

Sprawdziany uzdolnień praktycznych na na kierunki: inżynieria wzornictwa przemysłowego i wzornictwo oraz na kierunku architektura odbędą się 14 i 15 lipca. Wyniki pierwszego etapu rekrutacji poznamy 22 lipca.

Rekrutacja na studia drugiego stopnia również rozpoczęła się 15 czerwca. Dokumenty będą przyjmowane do 15 września. Na 19 i 20 września zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 września.

Szczegółowe informacje na stronie rekrutacji.