Data dodania 04.07.2022 - 10:15

Już od 11 lipca, zespół studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej, wspólnie z przedstawicielami innych polskich uczelni technicznych działających w Kole Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB), przez dwa tygodnie będzie realizować kolejny projekt Workcamp.

Tegoroczna edycja jest dla Koła Młodych PZITB szczególna – projekt jest wznawiany po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID 19. Tym razem uczestnicy Workcampu, podczas wakacji będą remontować część wspólną Domu Dziecka nr 15 przy ul. Kilińskiego 206. Działania mają charakter charytatywny, opierają się na pracy wolontariuszy, którzy swój czas i część wakacji chcą poświęcić dla dobra słabszych i potrzebujących pomocy.

- W tym roku będziemy zmieniać aranżację przestrzenną kilku pomieszczeń: korytarza, kuchni, pokoju dziennego oraz sali komputerowej. Remont, jak zawsze zaczynający się od demolki, stworzy nowe miejsce dla wspólnego spędzania czasu przez dzieciaki - informuje Mateusz Gimziński, absolwent budownictwa na PŁ, który jest zaangażowany w projekt Workcamp od wielu lat. - Naszym kluczowym zadaniem jest zapewnienie dostępu światła dziennego do pomieszczenia, które jest przestrzenią do wspólnego spędzania czasu. Tę ślepą aktualnie bawialnię połączymy z salą komputerową, która ma okno.

W tym celu workcampowcy zaplanowali zmianę lokalizacji ścian działowych, co umożliwi korzystniejsze wykorzystanie przestrzeni placówki. Ściany i sufity zyskają nowy wygląd, podobnie jak stolarka drzwiowa, wymienione zostaną także podłogi, na których staną nowe meble.

Wolontariusze, jak co roku, zaprosili do współpracy firmy oraz osoby prywatne z sektora budowlanego, ale również z innych branż. Wciąż można jeszcze dołączyć do ekipy remontowej. Jak zapewniają organizatorzy projektu nie trzeba mieć doświadczenia w tego typu pracach. Szacowana wartość całego przedsięwzięcia to ponad 30 tys. zł.