Data dodania 13.01.2022 - 09:32
Kategorie aktualności

Politechnikę Łódzką można już zwiedzać zdalnie dzięki wirtualnemu spacerowi dostępnemu w bazach Google Street View. Spacer obejmuje ok. 560 panoram naziemnych i z lotu ptaka. Miłośników malowniczych widoków zapraszamy na spacer podniebny, który można odbyć, poruszając się zdalnie po przestrzeniach sfotografowanych z drona.
 

Image

- Spacer wirtualny jest adresowany zarówno do kandydatów na studia, jak i studentów, pracowników oraz wszystkich osób zainteresowanych naszą uczelnią. Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywna ułatwi bliższe poznanie Politechniki Łódzkiej w warunkach ograniczonych możliwości przyjazdu na naszą uczelnię, wywołanych pandemią – mówi Anna Boczkowska, kierownik Działu Promocji PŁ.

Zwiedzanie można zaplanować. Wybrać się można na wirtualny spacer między budynkami Politechniki Łódzkiej, wykorzystując jedną z kilku ścieżek na kampusie A i B. Jest też możliwość zwiedzenia wybranych budynków uczelni.

Na kampusie A można obejrzeć zaplecze dydaktyczne Fabryki Inżynierów XXI wieku, budynku Alchemium – Magia chemii jutra, Centrum Kształcenia Międzynarodowego, LabFactora, Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów oraz Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Kandydaci na studia mogą także odwiedzić zdalnie budynek Działu Rekrutacji. Na kampusie B obejrzeć można wnętrza budynku rektoratu, Biblioteki, budynków Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, a także Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ - Zatoka Sportu.

Zdjęcia do spaceru zrealizowała firma Virtual Pro – certyfikowany partner Street View Trusted.