Data dodania 06.07.2022 - 09:27

Na Politechnice Łódzkiej trwają ostatnie przygotowania do Europejskich Igrzysk Akademickich - EUG 2022. Reprezentanci uczelni z 34 krajów, przez dwa tygodnie, będą rywalizować w 20 dyscyplinach akademickiego sportu.

Studenci na EUG 2022 będą reprezentować 383 europejskie uczelnie. Do Łodzi przyjadą sportowcy z Portugalii, Cypru, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Węgry, Hiszpanii, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Ukrainy, Litwy, Czech, Niemiec, Włoch, Gruzji, Kosowa, Holandii, Słowenii, Finlandii, Bośni i Hercegowiny, Luksemburga, Macedonii, Belgii, Słowacji, Serbii, Armenii, Grecji, Izraela, Estonii, Bułgarii, Albanii, Montenegro i oczywiście Polski. W sumie, we wszystkich wydarzeniach weźmie udział blisko 4200 zagranicznych członków zespołów oraz ponad 600 z Polski.

- Politechnika Łódzka zgłosiła do EUG 2022 zawodników w 12 dyscyplinach. Oprócz karateków, waterpolistów i pływaków, na łódzkich igrzyskach o medale zawalczą też sportowcy we wspinaczce sportowej, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej oraz judo. W Zatoce Sportu PŁ o medale będą walczyć pływacy i waterpoliści, a w tzw. strefie suchej odbędą się zawody w futsalu i badmintonie - informuje prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej, która jest głównym organizatorem wydarzenia.

Nasi sportowcy na pewno zawalczą o podium w karate. - Liczymy m.in. na Kingę Harast, brązową medalistkę mistrzostw Europy. Faworytami są także waterpoliści z PŁ oraz pływacy: Marcel Wągrowski i Jan Kałusowski  - informują organizatorzy wydarzenia z Działu Sportu PŁ.

Ceremonia otwarcia EUG Łódź 2022 odbędzie się 17 lipca o godz. 21:00 w Atlas Arenie. Jeszcze zostały do zdobycia na Facebooku wydarzenia, ostatnie zaproszenia.

Na 23 lipca, na godz. 21.00 zaplanowano Sambodrom – kolorowy, muzyczno-taneczny pochód ulicą Piotrkowską w rytmie samby. Utworzy go kilka tysięcy studentów z całej Europy wspólnie z mieszkańcami Łodzi. Następnego dnia, w niedzielę (24.07), również na ulicy Piotrkowskiej, jako impreza towarzysząca Europejskim Igrzyskom Akademickim 2022, odbędzie się VI edycja Biegu Erasmusa. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia się do udziału. Wszystkie szczegóły na stronie eug2022.eu

Zapraszamy do kibicowania zawodnikom, biorącym udział we wszystkich 20 dyscyplinach EUG 2022 - zachęcają do udziału w wydarzeniach organizatorzy. Szczegółowy harmonogram imprez w załączeniu.