Data dodania 13.09.2023 - 09:50

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Łodzi obchodził wczoraj (12.09) 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji odbyła się uroczysta Gala.

Podczas uroczystości wręczono Honorowe Odznaki za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Klimatu oraz Złote Laury za zaangażowanie w promocję działań ekologicznych i szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska.

Wśród osób i jednostek nagrodzonych znalazła się Politechnika Łódzka oraz prof. Grzegorz Wielgosiński, dziekan Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ. Nasza uczelnia została doceniona  Złotym Laurem za podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

prof. Paweł Strumiłło, podczas odbierania nagrody Złote Laury dla PŁ, fot. Sebastian Szwajkowski, Radio Łódź
prof. Paweł Strumiłło podczas odbierania nagrody Złote Laury dla PŁ, fot. Sebastian Szwajkowski/Radio Łódź

W imieniu Politechniki Łódzkiej oraz prof. Wielgosińskiego statuetki oraz dyplomy odebrał prorektor ds. rozwoju - prof. Paweł Strumiłło. Dziękując za oba wyróżnienia i dotychczasową współpracę powiedział:

Politechnika Łódzka od wielu lat współpracuje z Funduszem i wspiera merytorycznie jego działania. Prowadzi szereg prac badawczych poświęconych ochronie środowiska w naszym województwie, promuje nowoczesne projekty ekologiczne, a przede wszystkim kształci specjalistów - studentów na kierunkach związanych z ochroną środowiska.