Data dodania 10.05.2022 - 11:02

Poznaliśmy wyniki tegorocznych konkursów o Nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej, skierowanych do naukowców i doktorantów. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PŁ, 24 maja, do laureatów trafią nagrody o łącznej wartości 110 tys. zł. - Bardzo dziękuję za wszystkie konkursowe zgłoszenia. Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym i zapraszam na uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych i pamiątkowych statuetek - mówi prof. Krzysztof Jóźwik.

Laureatem konkursu o nagrodę dla najlepiej cytowanej autorki/cytowanego autora w 2022 r. został prof. dr hab. inż. Marcin Kamiński z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Otrzyma on nagrodę w wysokości 25 000 PLN.

W konkursie o nagrodę dla autorki/autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2021 r. laureatem został prof. dr hab. inż. Jan Awrejcewicz z Wydziału Mechanicznego. Otrzyma w nagrodę 25 000 PLN.

Laureatem konkursu o nagrodę dla najmłodszej pierwszej autorki/najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej w 2021 r. został Konrad Stefaniak z Wydziału Chemicznego. Wartość nagrody to 10 000 PLN.

Konkurs dla najlepiej publikującej doktorantki/publikującego doktoranta w 2021 r. wygrała mgr inż. Justyna Kowalska z Wydziału Chemicznego. Otrzymuje ona nagrodę w wysokości 10 000 PLN.

Nagroda za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2021 r. przyznana została trzem jednostkom: Instytutowi Maszyn Przepływowych, Instytutowi Chemii Ogólnej i Ekologicznej oraz Instytutowi Inżynierii Materiałowej. Wartość nagrody to 40 000 PLN.

Jednocześnie przyznano wyróżnienia w poszczególnych dyscyplinach naukowych. W konkursie o nagrodę dla najlepiej cytowanej autorki/cytowanego autora w 2022 r. wyróżnienia w poszczególnych dyscyplinach otrzymali:

• w dyscyplinie inżynieria mechaniczna – prof. dr hab. inż. Tomasz Kubiak
  • w dyscyplinie inżynieria materiałowa – prof. dr hab. inż. Leszek Klimek
  • w dyscyplinie nauki chemiczne – prof. dr hab. Halina Abramczyk
  • w dyscyplinie technologia żywności i żywienia – prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki
  • w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika – dr hab. inż. Michał Kaczmarek, prof. uczelni
  • w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja – dr hab. inż. Piotr Szczypiński, prof. uczelni
  • w dyscyplinie matematyka – prof. dr hab. inż. Jacek Jachymski
  • w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości – dr hab. Małgorzata Koszewska, prof. uczelni

W konkursie o nagrodę dla autorki/autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2021 r. wyróżnienia otrzymali:

• w dyscyplinie inżynieria materiałowa – dr inż. Bartłomiej Januszewicz
  • w dyscyplinie nauki chemiczne – dr inż. Sebastian Frankowski