Data dodania 07.04.2022 - 16:00
Kategorie aktualności

Na dokładnie 100 dni przed rozpoczęciem ceremonii otwarcia EUG Łódź 2022, zaplanowano uroczyste uruchomienia zegara odmierzającego czas do wydarzenia, które odbędzie w naszym mieście połowie lipca.


Image

Zegar stanął na rogu ulicy Piotrkowskiej 155 z al. Mickiewicza. W symbolicznym uruchomieniu zegara wzięli udział: prof. Krzysztof Jóźwik - rektor PŁ , prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska,  prezydent EUSA - Adam Roczek i członek Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego - Tomasz Aftański.

Rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Krzysztof Jóźwik serdecznie podziękował wszystkim osobom i organizacjom zaangażowanym w organizację Europejskich Igrzysk Akademickich. - Ta impreza to wydarzenie nie tylko dla uczelni, dla miasta, ale i dla Polski - powiedział i zaprosił wszystkich do udziału.

Obecna na spotkaniu prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska podziękowała Politechnice Łódzkiej za podjęcie trudu zorganizowania EUG, jako wiodącemu partnerowi wydarzenia. -  PŁ przekonała miasto do organizacji i zjednoczyła łódzkie uczelnie do współpracy. Mam nadzieję, że wszyscy będą współdziałać tak, aby pokazać jak najlepsze oblicze naszego miasta. To jest bardzo istotne, bo ilość osób, która nas odwiedzi, będzie naprawdę imponująca - mówiła pani prezydent.

W uroczystości wzięli udział również Ambasadorzy wydarzenia: Krystyna Strasz i Martyna Grajber, siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, Adam Kszczot – halowy mistrz świata i wielokrotny wicemistrz Europy w biegu na 800 m oraz gość specjalny: prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa - Piotr Łukasiński

EUG w Łodzi potrwają od 17 do 30 lipca 2022. Przez dwa tygodnie o medale zawalczą studenci z co najmniej 40 krajów europejskich.


Image
Image