Data dodania 09.05.2022 - 13:04

Tegoroczny Corning Day przyniesie studentom Politechniki Łódzkiej solidną dawkę praktycznej wiedzy, m.in. wskazując konkretne przykłady biznesowe. Przedstawiciele firmy Corning – światowego lidera technologii światłowodowej – spotkają się ze studentami w środę 11 maja o godz. 12.15 w Alchemium na Wydziale Chemicznym. W otwarciu wydarzenia w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka weźmie udział rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik.

Tegoroczny Corning Day odbędzie się pod hasłem „50-lecie wynalezienia światłowodu”, a wykład na ten temat poprowadzi dr inż. Grzegorz Tosik – menedżer z Corning, wykładowca Politechniki Łódzkiej. W spotkaniu wezmą również udział absolwenci uczelni, którzy obecnie rozwijają karierę w amerykańskiej firmie. Podpowiedzą, jak przygotować się do wejścia na rynek pracy i podzielą się swoim doświadczeniem.

W ramach Corning Day odbędą się również warsztaty z pracownikami Corning, na których studenci będą mogli sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce pod okiem ekspertów Corning. Oba warsztaty odbędą się w środę w godz. 14.15-16.00 w Alchemium.

Warsztat I: Kreatywne rozwiazywanie problemów technicznych. Podczas warsztatu eksperci przedstawią metodologię rozwiazywania wyzwań inżynierskich. Po krótkim wstępie, uczestnicy będą samodzielnie rozwiązywać problem spotykany na co dzień w przemyśle światłowodowym. Prowadzący: Jakub Krawczyk, R&D Expert, Piotr Piotrowski, Process Development Manager.

Warsztat II: Rola automatyzacji w nowoczesnym przedsiębiorstwie. W ramach warsztatu studenci zdobędą wiedzę na temat automatyzacji w przedsiębiorstwach – z czym jest związana, w jaki sposób się ją wdraża i jak można ją wspierać, wykorzystując inne dziedziny nauki. Prowadzący: Piotr Węglarski, Regional Controls Engineering Supervisor.

Już od rana osoby zainteresowane możliwościami, jakie oferuje Corning, będą miały okazję porozmawiać z rekruterami firmy na stoisku HR w budynku B9 Lodex od godz. 8:00 do 10.30.

Uwaga:

W związku z ograniczonym dostępem do terenu uczelni proszę o przekazanie do godz. 15:00 we wtorek 10 maja - nazwisk dziennikarzy, fotoreporterów i operatorów zainteresowanych udziałem w wydarzeniu.

Adresy wydarzenia:

Alchemium, kampus A, bud. A 34, (wjazd od ul. Żwirki lub Wólczańskiej)
Lodex, kampus B, Bud. B9, Al. Politechniki 10