Data dodania 27.06.2024 - 11:52

W ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 pt. „Kształcenie na potrzeby gospodarki”, Politechnika Łódzka zdobyła czwartą co do wielkości kwotę dofinansowania – aż 20 milionów złotych. To kolejny sukces naszej uczelni, który umożliwi wprowadzenie istotnych zmian w ofercie edukacyjnej.

Co przewiduje projekt?

- Otrzymane pieniądze przeznaczymy na modyfikację i utworzenie nowych kierunków kształcenia, które odpowiadają potrzebom gospodarki i rynku pracy

– mówi rektor prof. Krzysztof Jóźwik kierujący projektem.

Modyfikacje obejmą programy kształcenia na 7 istniejących kierunkach studiów - Business, Society and Technology; mechanika i budowa maszyn; elektrotechnika; wzornictwo; menedżer żywności i żywienia; architektura; papiernictwo i poligrafia. Dodatkowo zostanie utworzony nowy kierunek - Digital Management. Na wszystkich tych kierunkach wprowadzone zostaną dla studentów elementy kształcenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz sztucznej inteligencji.

Jak wyjaśnia prof. Krzysztof Jóźwik

- Dzięki otrzymanemu finansowaniu dostosujemy ofertę Politechniki Łódzkiej do wymagań rozwoju gospodarczego oraz zielonej i cyfrowej transformacji.

Wsparcie obejmie studentów - około 1200 osób. Jak dodaje rektor

– Projekt ma ponadto na celu rozwijanie kwalifikacji i kompetencji kadry zaangażowanej w proces kształcenia na kierunkach objętych otrzymanym dofinansowaniem.

Studenci biorący udział w projekcie będą pochodzili z naborów na trzy kolejne lata akademickie począwszy od 2025/26.