Zdjęcie portretowe: prof. Małgorzata Koszewska

Dr hab. Małgorzata Koszewska, profesor uczelni (dyscyplina: nauki o zarządzaniu i jakości, Web of Science Core Collection: h-index - 8, liczba publikacji 2013-2021 - 11, liczba cytowań dla publikacji z lat 2013-2021 - 143. SciVal: Output in 10% Citation Percentiles (%) - 7,10%. Znormalizowany wskaźnik Field-Weighted Citation Impact (FWCI) dla publikacji z lat 2013-2021 - 1,51).

Jej zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień zrównoważonej produkcji i konsumpcji. Prowadzone w ostatnim okresie badania koncentrowały się na analizie zachowań konsumentów w obliczu wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem, gospodarką o obiegu zamkniętym, eko-innowacjami, znakowaniem ekologicznym. Specjalizuje się w analizach rynku tekstylno-odzieżowego.

Autorka ponad 50 publikacji z zakresu zrównoważonej produkcji i konsumpcji, z czego połowa to publikacje indeksowane w międzynarodowych bazach Web of Science oraz Scopus. Laureatka nagród za najlepsze publikacje oraz wystąpienie konferencyjne w Polsce i za granicą.

Była kierownikiem oraz realizatorem wielu projektów m.in.: koordynatorem międzynarodowego projektu „Visegrad Strategic Grant - Prospects of the Visegrad cooperation in promoting a sustainable consumption and production models”, kierownikiem projektu badawczo-edukacyjnego „Ekologia Tekstyliów – Zrównoważony Rozwój w IKEA”. Obecnie koordynuje z ramienia Politechniki Łódzkiej realizację projektu „SAPIENS- Sustainability and Procurement in International, European, and National Systems” w ramach programu Horyzont 2020: Innovative Training Networks (ITN).

Jest inicjatorem oraz kierownikiem międzynarodowej grupy badawczej „Sustainability & Circularity Research Team” oraz członkiem Rektorskiego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju. Jest także członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego, vice-prezesem Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego oraz ekspertem w ramach Polish Circular Hotspot.

Jest aktywnym recenzentem w kilkunastu czasopismach międzynarodowych indeksowanych w bazach WoS i Scopus.

dr hab. Małgorzata Koszewska, profesor uczelni
Katedra Zarządzania Produkcją i Logistyki