Data dodania 26.05.2021 - 13:48

W ramach konkursu analizowane będą zgłoszenia przygotowane przez przedstawicieli dyscyplin, które mają wskazywać związek pomiędzy prowadzonymi badaniami naukowymi, a np. jakością życia różnych grup osób, rozwojem gospodarki, rozwojem kultury czy stanem środowiska naturalnego.

W III kryterium należy opisać tzw. „studia indywidualnych przypadków”, co w założeniu ma umożliwić obiektywną ocenę przedstawionego opisu wpływu działalności naukowej.

Przygotowane opisy można zgłaszać do 30 czerwca br. drogą elektroniczną na adres Działu Rozwoju Uczelni – jednostki koordynującej konkurs  - rozwoj@adm.p.lodz.pl.

W 2022 r. w polskich uczelniach zaplanowano ocenę dyscyplin naukowych. Zaproponowane w ramach tego konkursu działania mają, z jednej strony służyć wsparciu pracowników PŁ w pracach nad przygotowywaniem opisów wpływu dla celów związanych z ewaluacją, z drugiej zaś wyróżnić osiągniecia naukowe służące społeczeństwu i gospodarce.

Celem konkursu jest wyłonienie 3 najlepszych opisów osiągnięć naukowych w dyscyplinach naukowych ewaluowanych w Politechnice Łódzkiej, w których najlepiej udokumentowano ich wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Zwycięskie, modelowo przygotowane opracowania, będą stanowiły wzorcowe przykłady, jak przygotować zgłoszenia do ewaluacji dyscyplin naukowych według kryterium III – mówi prof. dr  hab. inż. Paweł Strumiłło, prorektor ds. rozwoju, opisując ideę jaka przyświeca ogłoszeniu konkursu.

Informacje dotyczące konkursu i regulamin są dostępne także pod linkiem.