Dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ (dyscyplina naukowa: Informatyka techniczna i telekomunikacja, Web of Science Core Collection: h-index - 13, liczba publikacji 2013-2021 - 36, liczba cytowań dla publikacji z lat 2013-2021 - 333. SciVal: Output in 10% Citation Percentiles (%) - 7,40%. Znormalizowany wskaźnik Field-Weighted Citation Impact (FWCI) dla publikacji z lat 2013-2021 - 1,49).

Zainteresowania naukowe dotyczą interakcji człowiek-komputer, tomografii przemysłowej, crowdsourcingu, tzw. future-of-work i przemysłu 4.0.

Jest współautorem szeregu projektów informatycznych z zakresu informatyki śledczej wykorzystywanych w laboratoriach kryminalistycznych i codziennej pracy ekspertów policyjnych. Jego prace znajdują uznanie na międzynarodowych forach innowacji i wynalazków.

Odbył staże badawcze w Leeds University, University of Manchester i Bergen University; współpracuje z Utrecht University, Harvard University, Chalmers University, LMU Munich oraz NUS Singapore.

Brał udział w 14 projektach badawczych i rozwojowych finansowanych w kraju przez MNiSW, NCBiR, FBW, czy też w ramach UE, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Norway Grants oraz brytyjskiego EPSRC.

Dwukrotnie był stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców.

Pełnił funkcję prezesa i członka Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, a także Association for Computing Machinery i ACM SIGCHI Poland Chapter.

Zdjęcie portretowe: prof. Andrzej Romanowski w ciemnym garniturze, białej koszuli i niebieskim krawacie na szarym tle.
dr hab. inż. Andrzej Romanowski, profesor uczelni
Prorektor ds. kształcenia