Prof. Paweł Strumiłło (dyscyplina: informatyka techniczna i telekomunikacja, Web of Science Core Collection: h-index - 15, liczba publikacji 2013-2021 - 38, liczba cytowań dla publikacji z lat 2013-2021 - 177. SciVal: Output in 10% Citation Percentiles (%) - 3,90%. Znormalizowany wskaźnik Field-Weighted Citation Impact (FWCI) dla publikacji z lat 2013-2021 - 0,78) uzyskał stopień doktora nauk elektrycznych na Uniwersytecie Strathclyde w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest profesorem i dyrektorem Instytutu Elektroniki Politechniki Łódzkiej.

Opublikował ponad 200 prac naukowych i 3 książki na temat analizy sygnałów i obrazów, inteligencji obliczeniowej oraz elektronicznych systemów nawigacji osobistej dla niewidomych.

Opracował ze współpracownikami nagradzane technologie wspomagające osoby z niepełnosprawnościami, m.in. system wspomagania osób niewidomych wyróżniony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Był członkiem komitetu zarządzającego projektu Europejskiego HORYZONT 2020, w ramach którego opracowano systemy asystujące dla niewidomych (2015-2017).

Jest członkiem w stopniu Senior Member IEEE i członkiem Komitetu Inżynierii Biocybernetyki i Biomedycyny Polskiej Akademii Nauk.

Zdjęcie portretowe: prof. Paweł Strumiłło w niebieskim garniturze i białej koszuli na szarym tle.
prof. dr hab. inż. Paweł Strumiłło
Prorektor ds. rozwoju