Zdjęcie portretowe: prof. dr hab. inż. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska

Prof. dr hab. inż. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska (dyscyplina: nauki o zarządzaniu i jakości, Web of Science Core Collection: h-index - 5, liczba publikacji 2013-2021 - 7, liczba cytowań dla publikacji z lat 2013-2021 - 37. SciVal: Output in 10% Citation Percentiles (%) - 7,70%. Znormalizowany wskaźnik Field-Weighted Citation Impact (FWCI) dla publikacji z lat 2013-2021 - 0,76).

Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki zarządzania strategicznego oraz organizacji przedsiębiorstw. W szczególności dotyczą strategii rozwoju przedsiębiorstw, zwłaszcza z sektora high-tech, relacji międzyorganizacyjnych, w tym strategii kooperacji i koopetycji oraz ewolucji i zmian struktur organizacyjnych, a w ostatnim czasie koncepcji ambidexterity w zarządzaniu organizacjami, która wiąże się z realizacją odmiennych w swej istocie działań eksploracyjnych i eksploatacyjnych.

Dorobek prof. Zarzewskiej-Bielawskiej obejmuje  ponad 170 publikacji naukowych w języku polskim i angielskim. Brała udział i kierowała licznymi projektami badawczymi, w tym finansowanymi przez MNiSzW (4 projekty) oraz Narodowe Centrum Nauki (3 projekty).

Laureatka trzech nagród Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN: za najlepszą pracę habilitacyjną, za najlepszy podręcznik oraz za najlepszą monografię jednoautorską.

Odbyła staże naukowe w University of Perugia (Włochy), Matej Bel University (Słowacja), Universidade Europeia (Portugalia), Grenoble Ecole de Management (Francja), University of of Strathclyde (Szkocja).

Jest członkiem Prezydium Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, ekspertem zespołu doradczego MEiN do spraw programu „Doskonała Nauka”, członkiem Strategic Management Society, Academy of Management oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Oddział w Łodzi.

Prof. dr hab. inż. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska
prof. dr hab. inż. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska