Data dodania 06.04.2023 - 14:30
Kategorie aktualności

Badania prowadzone w zakresie inżynierii mechanicznej na Politechnice Łódzkiej zostały najwyżej sklasyfikowane w ogólnoświatowym rankingu Research.com.

Image

To druga edycja rankingu, który swoje wyniki opiera na osiągnięciach i dorobku publikacyjnym, w tym na liczbie cytowań. Ranking Research.com uwzględnił najlepsze uczelnie, których badacze prowadzą pracę naukową w dziedzinie inżynierii mechanicznej. Cieszy mnie - szczególnie, że sam jestem mechanikiem - awans z czwartego miejsca w Polsce na pozycję lidera - powiedział prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ, komentując wysoką pozycję uczelni w rankingu.

W rankingu Research.com w dziedzinie inżynierii mechanicznej uwzględniono w sumie 550 uczelni z 50 krajów, w tym sześć z Polski.  Najwyżej z Politechniki Łódzkiej na światowej liście – 463. miejsce na 1942 - znalazł się prof. Tomasz Kapitaniak, kandydat Politechniki Łódzkiej do prestiżowej Nagrody Heisiga.

Na liście rankingowej za PŁ znalazły się kolejno Politechniki: Lubelska, Opolska, Białostocka, AGH oraz Politechnika Gdańska. Na światowej liście Politechnika Łódzka została sklasyfikowana na 237. miejscu, a Polska z sześcioma afiliacjami naukowymi plasuje się na 19. miejscu.