Data dodania 13.10.2023 - 11:42

W opublikowanej przez wydawnictwo Elsevier bazie danych najczęściej cytowanych na świecie autorów, znalazło się aż 42 naukowców z afiliacją do Politechniki Łódzkiej.

Zestawienie zostało opracowane przez Stanford University i uwzględnia nazwiska 2 proc. najlepszych naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.

Gratuluję wszystkim naukowcom, którzy znaleźli się w elitarnym gronie najlepiej cytowanych autorów publikacji umieszczonych w prestiżowych czasopismach. Cieszę się, że co roku ta liczba jest większa. Liczba cytowań mówi o rozpoznawalności na świecie, o przełomowych tezach zawartych w publikacji, dlatego czuję satysfakcję, że nasi badacze i badaczki mają znaczący wpływ i przyczyniają się do globalnego rozwoju nauki

– mówi rektor PŁ,  prof. Krzysztof Jóźwik.

Na stronie Elsevier opublikowano dwie listy najczęściej cytowanych badaczy z całego świata, oddzielnie dla całego okresu kariery (w tym 29 nazwisk z PŁ) i dla ostatniego roku (w tym 30 nazwisk z PŁ).

Pełna lista nazwisk znajduje się w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.