Data dodania 27.09.2022 - 12:45

Wystartowała X edycja programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej. Do 17 października można składać wnioski na jednorazowe "Stypendia do potęgi" w wysokości 5 000 zł. Mogą się o nie ubiegać studenci I i II stopnia, wszystkich kierunków studiów.

„Stypendia do potęgi” – konkurs na jednorazowe stypendia naukowe dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej to jedna z pierwszych inicjatyw Fundacji PŁ, na stałe wpisanych w plan jej działań. Tegoroczna, X jubileuszowa edycja programu została objęta patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz JM Rektora  PŁ. Dzięki wsparciu licznego grona Mecenasów, w tym roku ufundowanych zostanie aż 15 jednorazowych stypendiów w wysokości 5 000 zł brutto. Środki mają być przeznaczone na dalszy rozwój wyróżnionych studentów.

O jednorazowe stypendium mogą ubiegać się studenci I i II stopnia wszystkich wydziałów PŁ. Kandydaci do nagród są oceniani w oparciu o następujące kryteria: działalność w organizacjach studenckich i kołach naukowych, publikacje, uczestnictwo w projektach naukowo-badawczych lub artystycznych, praktyki, staże, nagrody i wyróżnienia w konkursach indywidualnych i zespołowych, certyfikaty, współpraca z biznesem oraz inne, spełniające kryteria rozwoju naukowego, artystycznego lub zawodowego.

Wnioski aplikacyjne można zgłaszać do 17 października br. Formularz oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Fundacji. Wyboru laureatów dokona Kapituła Konkursu.

W gronie Mecenasów - fundatorów tegorocznych stypendiów znaleźli się: Amazon (2), Fujitsu (1 ), Grupa Pietrucha (2 ), Hitachi Energy (1 ), Hexagon (1 ), Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego (1), Łódzka Kolej Aglomeracyjna (1), Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (3 ), Makolab (1 ), Rossmann (1 ) oraz Wielton (1).

Program „Stypendia do potęgi” wspiera rozwój wybitnych studentów Politechniki Łódzkiej. Każdego roku konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem studentów. Dotychczas w programie nagrodzono 91 osób spośród 523 aplikujących. Laureaci to m.in. autorzy artykułów naukowych o charakterze międzynarodowym, uczestnicy wielu konferencji, a także uczestnicy projektów naukowo-badawczych, które są nagradzane i wyróżniane w krajowych oraz zagranicznych konkursach. Uroczystą galę wręczenia stypendiów X edycji Konkursu zaplanowano na 18 listopada.

Partnerami konkursu są: Klaster ICT Polska Centralna, Program Młodzi w Łodzi, Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej oraz serwis mojestypendium.pl.