Zdjęcie portretowe: prof. Krzysztof Strzelec

Prof. Krzysztof Strzelec (dyscyplina: nauki chemiczne, Web of Science Core Collection: h-index -22, liczba publikacji 2013-2021 - 71, liczba cytowań dla publikacji z lat 2013-2021 - 935.

Zainteresowania naukowe profesora obejmują syntezę i modyfikację materiałów polimerowych o szerokim zakresie zastosowań, takich jak: polimery i żywice funkcjonalne, nośniki katalizatorów homogenicznych, materiały powłokowe i adhezyjne, polimery i kompozyty elektro-przewodzące, kompozyty i biokompozyty elastomerowe, polimerowe materiały porowate oraz tworzywa o zdolności samonaprawy.

W szczególności interesuje się on zagadnieniami związanymi z zastosowaniem surowców odnawialnych w technologii tworzyw sztucznych.

Jest autorem i współautorem ponad 100 artykułów w czasopismach z listy JCR oraz 42 patentów.

W latach 2000-2002 odbył dwuletni staż naukowy w Tokyo University of A&T (TUAT), gdzie prowadził badania nad syntezą polimerów przewodzących dla potrzeb elektroniki i optoelektroniki w zespole prof. Hisaya Sato, jak również prowadził zajęcia dydaktyczne i wykłady dla studentów trzech wydziałów TUAT: Department of Material Systems Engineering, Department of Applied Chemistry oraz Graduate School of Bio-Application and Systems Engineering.

Brał udział i kierował licznymi, ministerialnymi projektami badawczymi (KBN, NCN, NCBiR). Współpracuje z ośrodkami naukowymi i przemysłowymi w Stanach Zjednoczonych oraz na Litwie.

Kierował i koordynował prace realizowane w trzech projektach międzynarodowych finansowanych przez Covestro North America/Bayer oraz Departament Energii Stanów Zjednoczonych, realizowanych we współpracy z Katedrą Fizyki Budowli i Materiałów Budowlanych PŁ, Fraunhofer CSE (USA), Virginia Commonwealth University (VCU), Missouri University of Science and Technology (MS&T), Atlas Roofing Corporation (USA), University Tennessee Knoxville.

Był promotorem 5 przewodów doktorskich.

W latach 2012-2016 pełnił funkcję prodziekana ds. jakości kształcenia i promocji Wydziału Chemicznego PŁ.

Pracuje w Instytucie Technologii Polimerów i Barwników, gdzie w latach 2013-2019 był zastępcą dyrektora ds. nauki, a od 2019 r. pełni funkcję dyrektora.