Prof. Piotr Ulański (dyscyplina: nauki chemiczne, Web of Science Core Collection: h-index - 31, liczba publikacji 2013-2021 - 28, liczba cytowań dla publikacji z lat 2013-2021 - 345. SciVal: Output in 10% Citation Percentiles (%) - 12,50%. Znormalizowany wskaźnik Field-Weighted Citation Impact (FWCI) dla publikacji z lat 2013-2021 - 1,05).
Jego zainteresowania naukowe obejmują: mechanizm i kinetykę szybkich reakcji inicjowanych promieniowaniem jonizującym w polimerach, polimeryzację rodnikową, sieciowanie polimerów, otrzymywanie i właściwości nanożeli polimerowych, sonochemię polimerów, radiolizę impulsową, nowe metody badań kinetyki i mechanizmów reakcji oraz nano- i biomateriały dla medycyny, w tym zwłaszcza materiały hydrożelowe i nanonośniki do kontrolowanego dostarczania leków i radioizotopów.
Prof. Ulański jest autorem 98 publikacji w czasopismach z listy filadelfijskiej, cytowanych 2976 razy (bez autocytowań), 5 rozdziałów w międzynarodowych monografiach naukowych oraz 11 patentów i zgłoszeń patentowych. Przedstawił ponad 230 prezentacji na konferencjach krajowych i międzynarodowych, w tym wiele wykładów na zaproszenie.
Współautor scenariusza 4 filmów popularno-naukowych zrealizowanych na zlecenie MNiSW.
Laureat nagrody Prezesa Rady Ministrów za najlepszą pracę doktorską, nagrody Łódzkiego Oddziału PAN za wybitne osiągnięcia naukowe i nagrody „Łódzkie Eureka”.
Kierownik i wykonawca krajowych i międzynarodowych projektów badawczych (5-7 FP, Horyzont 2020, Eureka!, IAEA), w tym m.in. grantu NATO z Massachusetts University of Technology. Stypendysta fundacji Humboldta.
Ekspert Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA); na jej zlecenie prowadził misje techniczne i szkoleniowe w Chorwacji, Serbii, Pakistanie, Arabii Saudyjskiej i Tajlandii.
Prowadził wykłady na uniwersytetach w Reims (Francja), Wrexham (Wielka Brytania), Punie (Indie), Bangkoku (Tajlandia) i Quito (Ekwador).
Zrecenzował ponad 300 prac dla międzynarodowych czasopism naukowych.
Redaktor naczelny Radiation Physics and Chemistry (Elsevier, IF 2,776).
Jest członkiem zarządu The Miller Trust for Radiation Chemistry oraz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych im. Marii Skłodowskiej-Curie. Od 2007 r. jest zastępcą dyrektora Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej PŁ (MITR). Reprezentuje MITR w International Irradiation Association.
Wydział Chemiczny
ul. Żeromskiego 116
90-543, Łódź