Data dodania 23.01.2023 - 13:54

Zapraszamy do Galerii JUTRO na wystawę prac studentów z Koła Naukowego Designer na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Prace można oglądać do 15 lutego.

To wystawa inna niż wszystkie – grająca z najważniejszym założeniem dobrego projektowania – funkcjonalnością. Autorzy prac proponują rozwiązania w duchu „mindful design”. Ich projekty mają stymulować uważność  oraz wrażliwość społeczną użytkownika, elastyczność, poszukiwanie alternatywnych rozwiązań danego problemu, ciekawość czy potrzebę zadawania pytań, a jednocześnie – wywołują uśmiech

Temat antyfunkcjonalności jest intrygujący, inspirujący i zarazem zwodniczy. Każdy bowiem przedmiot, nawet najmniejszy, posiada jakąś funkcję. Definiując omawiane zjawisko musimy odwołać się do myślenia abstrakcyjnego, surrealistycznych wizji i odrzucić powszechnie przyjęte schematy. Ułatwi to nam wykreowanie pożądanego efektu podczas twórczego procesu. Przedstawione na wystawie projekty Studenckiego Koła Naukowego Designer podejmują temat antyfunkcjonalności jako ważnego elementu artystycznej wypowiedzi oraz pokazują, że podczas kreatywnych działań z chaosu myśli często wyłania się harmonia i użyteczność.

Uczestnicy wystawy: Joanna Kirtiklis, Wiktoria Małachowska, Kacper Materna, Aleksandra Owidzka, Kinga Rajczykowska, Beata Rosiak, Gabriela Szczuka, Wiktoria Sokołowska, Katarzyna Surmacz, Marta Vozenko.

Prace zostały wykonane pod kierunkiem dr. Andrzeja Fodera i dr Anny Szumigaj-Badziak

Kuratorzy wystawy: dr Andrzej Foder, dr Anna Szumigaj-Badziak

Autorka plakatu: Joanna Kirtiklis

Galeria JUTRO, budynek Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (II p.),  ul. Żeromskiego 116. Czynna pn.-pt., 9.00-13.00.