Data dodania
Kategorie aktualności

W tegorocznej edycji konkursu Łódzkiej Rady Federacji FSNT-NOT za rok akad. 2022/2023, komisja przyznała nagrodę główną oraz wyróżnienie, które zostaną wręczone podczas uroczystego posiedzenia Senatu PŁ -  8 listopada.

Image

Nagrodę główną otrzyma mgr inż. Rafał Olejnik z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki za pracę: Zarządzanie mocą i energią w instalacji prosumenckiej przy wykorzystaniu zasobnika energii. Laureat konkursu, pod opieką dra inż. Michała Małaczka z Instytutu Elektroenergetyki, opracował strategię sterowania magazynem energii oraz dodatkowe możliwości: zarządzania mocą i energią w instalacji prosumenckiej, a także efektywnego wykorzystania energii pochodzącej z odnawialnego źródła.

Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienie, które otrzyma mgr inż. Aleksandra Budzyńska z Wydziału Chemicznego za pracę: Synteza pochodnych altretaminy sprzężonych z izotiocyjanianoalkilofosfonianami jako potencjalnych związków o właściwościach nowotworowych. Celem wyróżnionej pracy było wytworzenie niepisanych dotychczas w literaturze koniugatów izotiocyjanianowo-triazynowych, stanowiących nową grupę związków o aktywności przeciwnowotworowej, które w przyszłości mogą być wykorzystane jako potencjalne leki. Opiekunem był dr inż. Łukasz Janczewski z Instytutu Chemii Organicznej.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską jest prowadzony w Politechnice Łódzkiej od 36 lat. Organizatorem i fundatorem nagród jest Łódzka Rada ESNT-NOT, której prezesem zarządu jest obecnie dr inż. Adam Rylski z Wydziału Mechanicznego PŁ.  Każdego roku w konkursie mogą brać udział absolwenci PŁ, którzy spełnili określone w regulaminie warunki, a mianowicie: ukończyli studia w terminie, uzyskali ocenę bardzo dobrą z pracy magisterskiej oraz jej obrony.