Nagroda dla młodej badaczki za projekt "Obróbka elementów wydrukowanych w 3D - wpływ rozwinięcia i aktywacji powierzchni na adhezję, pomiędzy biopolimerem PLA, a elastomerami" wyniosła 25 tys. zł. Otrzymała też dodatkowe wyróżnienie za popularyzację idei 3W, od Banku Gospodarstwa Krajowego - 5 tys. zł. Wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas gali finałowej konkursu, 11 stycznia, w Planetarium w Chorzowie. Nagrodzonych zostało 20 najlepszych projektów.
- Ta okrągła suma umożliwi laureatce programu sfinansowanie badań naukowych nad drukiem wielomateriałowym 3D w technologii FDM, których celem jest uzyskanie jak najlepszej siły wiązania pomiędzy dwoma różnymi polimerami, w odniesieniu do parametrów drukowania, kolejności nakładania warstw, aktywacji powierzchni w trakcie drukowania, a przede wszystkim wpływu obróbki po druku - poinformował dr hab. inż. Jacek Sawicki, prof. na Wydziale Mechanicznym, w Instytucie Inżynierii Materiałowej, opiekun naukowy Emilii Brancewicz-Steinmetz.
Program Talenty Jutra jest skierowany do młodych badaczy, wynalazców i naukowców rozpoczynających swoją karierę naukową. Celem programu jest inspirowanie młodych ludzi do innowacji i realizacji projektów naukowo-badawczych w naukach ścisłych i medycynie.