Data dodania 03.06.2024 - 14:17

Zespół Disco Angels - studenci Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej zwyciężyli w kategorii Best Gameplay w konkursie Indie Showcase.  Ich gra - Heartbreaker - rywalizowała z ponad setką projektów gier indie (skrót od “independent game”) stworzonych przez małe i średnie firmy z Kanady, Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Mołdawii. Konkurs odbył się w czasie Game Access Conference w Brnie (Czechy) zakończonej 1 czerwca.

Michał Galiński, programista i koordynator w zespole Disco Angels podkreśla rolę interdyscyplinarności, kluczową dla sukcesu - Każdy z nas wniósł do projektu swoje umiejętności: programistyczne, graficzne, muzyczne, projektowe oraz organizacji pracy. A wynikiem jest kompletna gra. Wielokrotnie osoby, które w nią zagrały,  przyprowadzały znajomych mówiąc: "Musisz w to zagrać."

Zespół studencki był również nominowany do trójki najlepszych projektów za warstwę graficzną w kategorii Best Art. Jak wyjaśnia Agata Granosik, artystka 2D/3D w zespole Disco Angels - Styl wizualny gry nawiązuje do architektury geometrycznej. Szczególnie inspirujące były dla mnie postmodernistyczne projekty hiszpańskiego architekta Ricardo Bofilla. Zaznacza przy tym - Dodatkowym wyzwaniem był odpowiedni dobór kolorów, tak by wszyscy, w tym osoby z problemami widzenia, grając mogli czuć się komfortowo.
Nominacja do Top3 w dwóch z trzech kategorii konkursowych i zwycięstwo w jednej z nich pokazuje na jak wysokim poziomie są projekty studenckie realizowane na Politechnice Łódzkiej - podsumowuje dr inż. Jarosław Andrzejczak z Wydziału FTIMS PŁ, który wspierał zespół w przygotowaniach i podczas finałów - Jest to jednocześnie doskonały dowód doświadczenia kadry oraz jakości kształcenia jaką oferujemy, a także potwierdzenie promowanego przez nas hasła, że "Gamedev rodzi się w Łodzi!"

Gra jest do pobrania za darmo pod adresem https://disco-angels.itch.io/heartbreaker