Data dodania 10.02.2022 - 11:05

Politechnika Łódzka po raz piąty przystąpiła do programu Legia Akademicka. Absolwenci LA, jako żołnierze rezerwy, mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w różnych formacjach i rodzajach Sił Zbrojnych RP. Rekrutacja potrwa do 20 marca. Zapraszamy studentów nie tylko z Politechniki Łódzkiej.

Program składa się z dwóch części: teoretycznej, podczas której słuchacze odbywają zajęcia prowadzone przez Uczelnię oraz praktycznej odbywanej pod kierunkiem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi. Zajęcia terenowe odbywają się na poligonie wojskowym.

Zajęcia teoretyczne będą się odbywały w semestrze letnim, przewidziane jest w sumie sześć spotkań (3 tygodnie), dokładne daty będą podane w późniejszym terminie. Planowane są zajęcia zdalne na platformie MS Teams/Zoom.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony Legia Akademicka. Nowością w tym roku jest wprowadzenie dodatkowego modułu oficerskiego, na który można aplikować po odbyciu modułu podstawowego i podoficerskiego, wówczas całość zajęć odbywa się w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Zgłoszenia do programu należy dokonywać wypełniając wniosek, który następnie należy wydrukować, podpisać i skan przesłać na adres: legia@info.p.lodz.pl.

- Rekrutacja potrwa do 20.03.2022 r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Planowane jest uruchomienie jednej grupy szkoleniowej, 30-osobowej. W przypadku dużej liczby chętnych istnieje możliwość wystąpienia do Ministerstwa o utworzenie dodatkowej grupy - informuje koordynatorka programu na PŁ, dr Katarzyna Żykwińska-Rouba.

Do programu Legia Akademicka może przystąpić student (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) dowolnego roku studiów z dowolnej Uczelni, który posiada obywatelstwo polskie.

Uczestnikiem programu nie może być: doktorant, student studiujący poza granicami kraju, student (nieposiadający obywatelstwa polskiego) przebywający na terenie Polski na podstawie zezwolenia na pobyt stały. W razie pytań prosimy o kontakt na adres: legia@info.p.lodz.pl.

File