Data dodania 24.06.2022 - 11:38
Kategorie aktualności

Z początkiem wakacji (24.06) na Politechnice Łódzkiej rusza szkoła letnia poświęcona zagadnieniom interakcji człowiek-komputer. Przez tydzień polscy i zagraniczni studenci będą szukali odpowiedzi na pytanie, jak technologie cyfrowe mogą wspierać nasz dobrostan? Zajęcia poprowadzą wybitni profesorowie z kilkunastu europejskich i amerykańskich uczelni, m.in.: Chalmers University of Technology, University of St. Gallen, czy James Madison University.


Image

- W ramach zajęć będzie można wysłuchać wykładów o charakterze ogólnym m.in.: jak technologie cyfrowe mogą pomóc w nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji międzyludzkich, ale również bardziej specjalistycznych. Uczestnicy szkoły będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat projektowania doświadczeń w rzeczywistości wirtualnej (VR), poznać praktyczne zastosowania elektromiografii, a także wyzwania towarzyszące projektowaniu interaktywnych systemów sztucznej inteligencji (AI). Są to dziedziny doświadczające obecnie dynamicznego rozwoju i niezwykle przyszłościowe, więc liczymy, że uczestnicy zakończą szkołę letnią nie tylko z opracowanym w czasie zajęć autorskim rozwiązaniem, ale też z bogatym bagażem nowej wiedzy i doświadczeń - wyjaśniają organizatorzy szkoły letniej na PŁ.

Podczas Łódź HCI Summer School 2022 równolegle prowadzone będą zajęcia dla magistrantów i inżynierów, jak również doktorantów, w formie warsztatów w grupach projektowych pod okiem najlepszych wykładowców oraz wykłady prowadzone przez naukowców z całego świata. Otwarcie w piątek, 24 czerwca o godzinie 18:00 w Auli Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) przy ul. Żwirki 36. W sobotę (25.06) rano, wykład inaugurujący poprowadzi profesor Morten Fjeld z Uniwersytetu Technologicznego Chalmers w Göteborgu.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ oraz IFE, przy współpracy z Uniwersytetem Technologicznym Chalmers w Göteborgu i wsparciu ACM SIGCHI (Oddział ds. Interakcji Człowiek-Komputer Międzynarodowego Stowarzyszenia Maszyn Obliczeniowych), a także Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Wydarzenie jest finansowanie częściowo ze środków UE w ramach Zintegrowanego Programu Politechniki Łódzkiej – edycja II oraz Zintegrowanego Programu Politechniki Łódzkiej na rzecz rozwoju regionu łódzkiego realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image