Zrealizowane dotychczas szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz spotkały z bardzo dobrym przyjęciem ze strony uczestników. W bieżącej rekrutacji można wybrać spośród następujących tematów:
- Kształcenie studentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
- Metody aktywizujące w pracy nauczyciela akademickiego,
- Metody pracy w procesie dydaktycznym – umiejętności niezbędne w pracy nauczyciela akademickiego,
- Przygotowania i opracowania raportu o stanie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,
- Przygotowania, opracowania i wdrażania planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności,
- Warsztaty „Sposoby obsługi osób z niepełnosprawnościami”,
- Warsztaty rozwijające postawy równościowe,
- „Narzędziownik” pracownika uczelni - jak ułatwić sobie pracę przy użyciu narzędzi cyfrowych,
- Tworzenie dokumentów dostępnych cyfrowo oraz Poznaj świat osób z niepełnosprawnościami.
Szczególnie gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach „Sposoby obsługi osób z niepełnosprawnościami”, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi informacjami dot. osób o różnych rodzajach niepełnosprawności i innych ograniczeniach oraz ze sposobami komunikowania się z nimi. Warsztaty te mają również na celu uświadomienie możliwych błędów w komunikacji, a także uwrażliwienie na indywidualne potrzeby wynikające z rodzaju niepełnosprawności - szczegółowe informacje o warsztatach.
Szkolenia zostały zaplanowane na semestr zimowy 2023/2024 i większość z nich zostanie przeprowadzona w formule online. Rekrutacja będzie trwała do 10 października. Aby zgłosić się na szkolenia wystarczy wejść na stronę projektu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie informacje dotyczące tematyki i terminów oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się TUTAJ. Osoby zainteresowane zachęcamy również do zapoznania się z Regulaminem uczestnictwa oraz Zasadami rekrutacji.
Projekt „Dostępna Politechnika Łódzka” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednym z celów jest podnoszenie świadomości oraz kompetencji kadry akademickiej z zakresu współpracy oraz obsługi osób z niepełnosprawnościami. - Mamy nadzieję, że szkolenia będą się cieszyły dużym zainteresowaniem wśród pracowników naszej uczelni i spełnią ich oczekiwania - dodają organizatorzy szkoleń.