Data dodania
Kategorie aktualności

Podpisane we wtorek (10.01) porozumienie pomiędzy Politechniką Łódzką i Grupą Saint-Gobain w Polsce, dotyczy wspólnych działań na rzecz rozwoju i edukacji studentów, a także wspólnie prowadzonych projektów badawczych.

Image

List intencyjny w rektoracie Politechniki Łódzkie podpisali: prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ oraz Grzegorz Wojciechowski, dyrektor generalny na Europę Wschodnią Saint-Gobain Surface Solutions, który jest absolwentem Wydziału Chemicznego PŁ.

- Saint Gobian to światowa firma, która ma ogromny potencjał i to co działo się w naszej współpracy do tej pory, bez oficjalnego dokumentu, mam nadzieję, że teraz się jeszcze zintensyfikuje - powiedział rektor PŁ, podpisując dokument.

Współpraca dotyczy m.in. praktyk i staży studenckich w ramach realizowanych przez firmę działań i projektów. Planowane są wspólne tematy prac dyplomowych i zatrudnianie kadry inżynierskiej spośród absolwentów uczelni, zgodnie z potrzebami firmy Saint-Gobain. Kolejnym krokiem będą wspólne przedsięwzięcia badawcze, implementacyjne czy organizacyjne, które pozwolą studentom wykorzystać wiedzę w praktyce i nabyć cenne doświadczenie, będące kluczem do dalszego rozwoju zawodowego.

W spotkaniu na Politechnice Łódzkiej uczestniczyli także: Emilia Krzewińska – dyrektor HR oraz Ewelina Polaszewska - Junior HR Business Partner Saint-Gobain HPM Polska, a także Michał Ciesielski – dyrektor marki, komunikacji i cyfryzacji Grupy Saint-Gobain w Polsce.

Będąca częścią korporacji firma Saint-Gobain HPM Polska, z którą Politechnika Łódzka nawiązała współpracę, jest m.in. producentem materiałów ściernych znanej marki Norton, stosowanych w przemyśle metalowym, drzewnym, medycznym, energetycznym czy na rynku budowlanym. Wyróżnia się na tle konkurencji jako wiodący, społecznie zaangażowany pracodawca wybierany przez utalentowane osoby.

Saint-Gobain to światowy lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały oraz usługi dla rynku budowlanego i przemysłowego. Zintegrowane rozwiązania w zakresie renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiego budownictwa oraz dekarbonizacji budownictwa i przemysłu są opracowywane w procesie ciągłej innowacji i zapewniają zrównoważony rozwój i efektywność. Więcej informacji.