Data dodania 16.05.2024 - 09:02

Antoni Bryłka i Witold Sierocki, studenci inżynierii biomedycznej w Politechnice Łódzkiej zdobyli nagrodę w Konkursie Konstrukcji Studenckich KOKOS. Ich projekt Skanmaster zwyciężył w konkurencji Heros Konstrukcji. Obaj laureaci są członkami grupy Robots for Humans, będącej sekcją koła naukowego SKaNeR.

Studenci opracowali statyw do skanera 3D mającego ułatwić oraz przyspieszyć proces skanowania dłoni pacjentów. Nagrodzona konstrukcja zrealizowana pod opieką dr. inż. Igora Zubryckiego jest elementem niezwykle ciekawego projektu myHand, którego celem jest opracowanie personalizowanych urządzeń do terapii osób po udarze.

Statyw do skanera 3D ułatwiającego skanowanie dłoni, oprawcowany przez studentów PŁ

Ręczne skanowanie dłoni to proces nie tylko czasochłonny, ale także może prowadzić do niedokładnych wyników

– wyjaśnia Antoni Bryłka.

Konieczność utrzymania niewygodnej pozycji przez długi czas powoduje zmęczenie i zwiększa ryzyko błędów wynikających z przypadkowych ruchów. Naszym celem było stworzenie procesu skanowania, który nie tylko zapewnia dokładne wyniki, ale także komfort i wygodę dla badanej osoby. Dzięki wprowadzeniu nowych metod technologii, jesteśmy przekonani, że osiągnęliśmy znaczącą poprawę w doświadczeniu skanowania dłoni, zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu medycznego.

Laureaci Konkursu KOKOS 2024

Nagrody zostały wręczone w czasie gali zorganizowanej na Politechnice Warszawskiej.

Konkurs KOKOS jest ciekawym i ważnym wydarzeniem. Jego celem jest pomoc w komercjalizacji innowacyjnych wynalazków stworzonych przez młodych, zdolnych i ambitnych studentów.