Co należy zrobić, aby zostać studentem PŁ, korzystając z programu? - Aby to było możliwe trzeba zostać laureatem tego programu, czyli zdać egzamin kończący kurs z matematyki wyższej. Wyniki egzaminu będą znane na długo przed przystąpieniem do egzaminu maturalnego, co laureatom programu pozwoli na mniejszy stres na maturze - wyjaśnia inicjatorka i koordynatorka programu, dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, prof. PŁ, dyrektor Instytutu Matematyki.
Program MORE z PŁ jest całkowicie bezpłatny, zarówno udział w kursie jak i egzamin nie wymagają opłat. Zajęcia rozpoczynają się w październiku i będą trwały 15 tygodni, po 2 godziny tygodniowo.
Jakie dodatkowe korzyści uzyskają kursanci? - Uczestnictwo w kursie przygotuje również przyszłych kandydatów do zajęć na studiach, wyrówna i podniesie poziom niezbędnej wiedzy matematycznej. W takcie zajęć będą omawiane szerzej wybrane zagadnienia obowiązujące na maturze z matematyki, co na pewno przyda się uczniom. Warto podkreślić, że nawet jeśli nie zostanie się laureatem konkursu, to samo uczestnictwo w kursie na pewno bardzo ułatwi uzyskanie zaliczenia z wielu przedmiotów na studiach - tłumaczy koordynatorka, profesor PŁ na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.
Lista kierunków studiów objętych programem MORE z PŁ jest obszerna i obejmuje m.in.: architekturę, automatykę i robotykę, biotechnologię, informatykę, inżynierię środowiska, logistykę, marketing w przemyśle, zarządzanie i wiele innych. Kurs jest skierowany do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy są obecnie w klasie maturalnej lub przedmaturalnej. Jeśli uczeń zdaje maturę dopiero w 2026 roku, indeks zostanie mu przyznany na rok akademicki 2026/2027.
Aby się zapisać, należy wypełnić formularz dostępny na stronie. Zapraszamy do udziału w kursie MORE z PŁ.