Data dodania 16.01.2024 - 11:44

Poznaliśmy wyniki XXXIII Konkursu Prac Dyplomowych im. Profesora Jerzego I. Skowrońskiego, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Dwie prace z Politechniki Łódzkiej znalazły się wśród najwyżej ocenionych przez komisję konkursową.

Pierwszą nagrodę otrzymał inż. Wiktor Kunikowski z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ za pracę: "Wpływ długości przerwy układu modelowego o polu quasi – nierównomiernym na napięcie przebicia przy uwzględnieniu różnych cieczy izolacyjnych".  Opiekunem jest dr hab. inż. Paweł Rózga, prof. PŁ z Instytutu Elektroenergetyki.

Nagrodę za trzecie miejsce przyznano inż. Albertowi Berentowi z Wydziału Chemicznego za pracę: "Zaprojektowanie na obrzeżu Łodzi instalacji PV o mocy 10 MW połączone z oceną możliwości doboru paneli fotowoltaicznych". Opiekunem jest dr inż. Andrzej Żarczyński z Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej PŁ.

Organizatorem konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu elektrotechnologii, wysokich napięć lub materiałów elektrotechnicznych jest Polski Komitet Materiałów Elektrotechnicznych (PKME), Stowarzyszenie Elektryków Polskich - Odział Wrocławski. Jak informują na stronie, celem konkursu jest rozwijanie nowoczesnej krajowej elektrotechnologii i materiałoznawstwa elektrotechnicznego dla uczczenia pamięci Profesora Jerzego I. Skowrońskiego, twórcy polskiej szkoły materiałoznawstwa elektrotechnicznego.

Posiedzenie PKME połączone z wręczeniem nagród odbyło się 19.01 w gmachu Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Laureaci konkursu oraz opiekunowie prac zostali uhonorowani nagrodami finansowymi oraz rzeczowymi.

banerr newslettera PŁ