Ten międzynarodowy projekt, współfinansowany przez program Erasmus+, pomaga wprowadzać „zielone umiejętności” do szkolnictwa wyższego. Dzięki nowoczesnym metodom nauczania studenci oraz absolwenci zyskają praktyczne kompetencje, które przygotują ich do pracy w dynamicznie rozwijającym się sektorze zielonej gospodarki.
- Świat potrzebuje specjalistów, którzy rozumieją zieloną gospodarkę i potrafią działać na rzecz zrównoważonego rozwoju - mówią naukowcy i dlatego wprowadzają do zajęć w ramach projektu nowoczesne metody dydaktyczne, w tym mobilne gry AR i cyfrowe escape roomy. W realizacji Strategii Zielonego Szkolnictwa Wyższego zaplanowano wsparcie dla wykładowców w nauczaniu eko-kompetencji.
- Pierwsze spotkanie projektowe już za nami. Odbyło się na początku roku na Cyprze, a kolejne działania już trwają. Dzięki współpracy międzynarodowej będziemy mogli wykorzystać najlepsze rozwiązania prosto z Europy - informuje dr hab. inż. Aneta Poniszewska-Marańda, prof. PŁ, lider projektu, którego realizacja potrwa do końca listopada 2026 r.